Spordiklass aitab võimlejatel kooli ja trenni edukalt ühendada

17. juuni 2017 Marii Kangur - 1 Kommentaar

VK Janika Diamonds koos treeneritega.

Tänavu lõpetavad Tartu Descartes’i kooli põhikooliosa Tartu ja kogu Eesti võimlemismaailma tippudest. Tartu Descartes’i kooli spordiklassis õppinud VK Janika rühma Diamonds tüdrukud võistlesid sel hooajal esimest korda meistriklassis ja neil on ette näidata arvukalt häid esinemisi nii Eestis kui ka välismaal. Viimati näitas rühm suurepärast vormi Helsingis toimunud rühmvõimlemise maailmameistrivõistlustel, kust naasti kuuenda kohaga.

Võimlejad Annela ja Helena Seliste kinnitasid, et spordiklassis õppimine aitas neid palju. „Õpetajad tulid meile palju vastu ja planeerisid suuremad kontrolltööd ja arvestused selleks ajaks, kui me ka koolis olime. Nii ei pidanud me koguaeg järeltöösid tegema,” rääkis Annela.

Treener Grete Reimand lisas, et tunniplaani paindlikkus andis tüdrukutele võimaluse ka hommikul trenni teha. „Tüdrukutele parim oli selline võimalus, kui ühel aastal kestis hommikune trenn lausa kolm tundi: 8‒11, siis oli rahulikult aega üles soojeneda,” selgitas ta.

Hea süsteem on leitud

Kooli direktor Jaan Reinson märkis, et valik teha sporti tuli tüdrukute ja nende perede poolt, aga kool püüdis võimalikult palju painduda ja vastu tulla. „Kui tahta kaugele jõuda, siis on kooli, kodu ja klubi koostöö väga oluline,” sõnas ta ja avaldas lootust, et koolil on tulevikus veel palju võimalusi noortele sportlastele sobivaid tingimusi pakkuda.

Reimand lisas, et spordiklassi süsteemi toimima saamine võttis aega ja kool ning klubi kasvasid koos. „Me ei tahtnud olukorda, kus õppimine oleks teisejärguline,” selgitas ta ja ütles, et nüüd on igatahes tee rajatud ja kool järgmiste spordiklasside jaoks valmis.

Lähedaste toetus motiveerib

Tüdrukud rääkisid, et tihe graafik on nende jaoks harjumuseks saanud ja palju jõudu annab kõigi lähedaste – perede, sõprade, õpetajate – toetus. „Vaba aega meil eriti polegi, aga samas motiveerib see, et võistlusele minnes tunneme, et teeme midagi vägevat!” kirjeldas Caroly Päkk.

Rühmvõimlejad treenivad hooajal keskmiselt 13-15 tundi nädalas. Treeningtunnid jaotuvad kuuele päevale. Tüdrukuid rõõmustas see, et kui osa trenni hommikul ära teha, siis saab õhtul veidi varem koju. Lisaks pidasid nad väga mugavaks oma treeningbaasi (A.Le Coqi spordihoone) ja kooli lähedust, sest 10-minutiline jalutuskäik oli täpselt piisav, et teisele tegevusele ümber häälestuda.

Praegu tüdrukud puhkavad, aga trenn hakkab uuesti pihta augustis. Oktoobris ootavad Euroopa meistrivõistlused Bulgaarias ja novembris maailmakarika finaaletapp USA-s Chicagos. Edasised plaanid teevad nad samm-sammult, sest seoses vigastustega on rühma koosseis muutumas.

Kui osa rühmast lõpetas juba eelmisel aastal, siis selle aasta lõpetajad jätkavad kooliteed Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumis ja Tamme gümnaasiumis. Valikus sai määravaks meeldivad suunavalikud – Petersoni gümnaasiumis on ka spordiklass ja Tamme gümnaasiumis saab õppida loodussuunas.

Diamondsi rühma kuuluvad Marleen Ereline, Marian Roomet, Caroly Päkk, Katrin Fessak, Trinity Liisa Lotta Kannus, Anni Liis Hoop, Gled Airiin Tärn, Annela Seliste, Helena Seliste ja Marleen Viinapuu. Treenerid on Grete Reimand ja Katre Unt-Lidmets.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Spordiklass aitab võimlejatel kooli ja trenni edukalt ühendada”

  1. Ingrid Rump ütleb:

    Kõik need tüdrukud on olnud äraütlemata tublid! Kui teevad midagi, siis alati hästi, ei tingi, ei nurise, ei hädalda ega hala.Alati naerused ja hakkajad! Vana tõde peab paika – kes palju teeb, see palju jõuab.Aitäh teile ja edu!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!