Eestisse saabus uus ainulaadne õppevahend

25. aug. 2017 Tartu tervishoiu kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Anatoomilise laua koolitus.

Tartu tervishoiu kõrgkool tutvustas eile, 24. augustil kõrgkooli õppejõududele uut paljude rakenduste ja võimalustega anatoomilist lauda, milletaolist Eestis teist ei ole.
Tartu tervishoiu kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar nentis, et uus tehnoloogiline õppevahend on mõeldud kõikide kõrgkooli õppekavade õppurite õppetöö kvaliteedi parendamiseks. „Õppevahendit hakatakse õppetöös usinasti kasutama juba algavast õppeaastast,” lisas Viitkar.
Õppevahendi abil on võimalik saada anatoomia ja füsioloogia õpetamiseks tõetruu pilt inimkehast tervikuna, selle elundsüsteemidest ja üksikutest organitest. Tekkivat kujutist saab kuvada kihtidena, seda lõikuda ja vaadelda eri suunast. Samuti leiab anatoomiline laud kasutust embrüoloogia, histoloogia ja patoloogia õpetamisel.
Eriti avarad võimalused avanevad anatoomilise laua kasutuselevõtuga radioloogiatehnikute koolitamisel, kuna sellega saab visualiseerida radioloogilisi uuringuid ‒ alates röntgenülesvõtetest kuni kolmemõõtmeliste ja ruumiliste liikuvate tomograafiliste kujutisteni välja.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!