Kes tahab teisi õpetada, peab õppima kogu elu

28. aug. 2017 - Kommenteeri artiklit

Filoloogid hoos.

Tallinna tehnikaülikooli inseneriteaduskonna Virumaa kolledžis toimus 24. augustil seminar „Tõhusad ja mängulised keeleõppe meetodid”. Hommikul jagasid oma häid kogemusi ja toredaid õppemeetodeid kolledži keeltekeskuse õppejõud Valentina Limonova, Ingrid Prees ja Kaire Viil. Koolitusel osales 40 õpetajat ning üheskoos prooviti vahvaid töövõtteid: lõbusaid mänge, piltidega töötamise võimalusi, vestluse aktiveerimise ideid. Jagasime kogemusi, kuidas õpilasi rühmadeks jagada, ja tutvustasime tõhusa grupitöö meetodeid.

Pärast lõunapausi tehti ka rühmatööd – valmisid toredad plakatid ning iga õpetaja sai kaasa ohtralt aktiivõppe ideid. Igal juhul algab seminaril käinud keeleõpetajate septembrikuu värskelt ning loovalt. Tagasisides kiideti enim õppepäeva korraldust, rõõmsaid lektoreid ja seda, et koolitus oli väga praktiline. Lisaväärtuseks mainiti võimalust suhelda teiste linnade kolleegidega. Saime seminaril kinnitust, et mängulised töövõtted sobivad igasse tundi – nii lasteaeda kui täiskasvanute keeleklubisse.

Seminar toimus koostöös Eesti võõrkeeleõpetajate liiduga ning haridus- ja teadusministeeriumi toetusel.

Järgmine keeleõpetajate koolituspäev on kolledžis juba talvel. Uute rõõmsate kohtumisteni!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!