Mis toimub? Vastab Ülenurme gümnaasiumi direktor Olev Saluveer

18. aug. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Olev Saluveer

Täna saabuvad meie kooli külalised maailma kõigilt viielt kontinendilt. Eduka esinemise eest Pierre de Coubertini noortefoorumil kaks aastat tagasi anti teatepulk Ülenurme gümnaasiumile 11. rahvusvahelise noortefoorumi läbiviimiseks. 20. augustil, taasiseseisvumispäeval on meie koolis Coubertini noortefoorumi pidulik avamine. Osaleb 24 võistkonda 23 riigist. Igas võistkonnas on seitse 16–18-aastast noort ja üks õpetaja, kokku 151 osalejat. Eestis võtab neid vastu 28 vabatahtlikku ning Ülenurme gümnaasiumi korraldustoimkond. Tänavuse foorumi patroonid on Eesti olümpiakomitee asepresident ja kahekordne olümpiapronks Jüri Tamm ning viiekordne veemoto maailmameister, Ülenurme gümnaasiumi vilistlane Rasmus Haugasmägi.

Tänavu oleme korraldajad, viime läbi võistlused spordis, isetegevuses, toimub teadmiste test ja arvestatakse kodus tehtud heategevuslikku tööd. Rühmadiskussioonidel olümpiaväärtustest arutletakse spordi, tervise ja kultuuri teemadel. Arutelude kirjalikud kokkuvõtted saadetakse rahvusvahelisele olümpiakomiteele. Spordialadeks on 100 m jooks, kaugushüpe, kross, pallivise istudes ja ujumine. Viiel spordialal normitäitjaid autasustatakse Coubertini medaliga. Noortefoorumist osavõtjad saavad praktiseerida invaspordialasid. Eesti ratastoolikorvpalli klubi viib läbi ratastoolikorvpalli.

Foorumi külaliste programmis on rabamatk ja seto leelotajate kuulamine, paraad Tartu kesklinnas ja foorumi delegatsioonide poolt oma riikide tutvustamine Raekoja platsil. Ülenurme gümnaasiumi pressitoimkond kavatseb iga päev saata reportaaže foorumil toimuvast õpetajate lehe veebi.

Coubertini noortefoorum toimub iga kahe aasta tagant. Eestist osales esimesel kolmel foorumil Nõo reaalgümnaasium. Ülenurme gümnaasium on osalenud foorumitel Itaalias, Austrias, Tšehhis, Kreekas, Hiinas, Norras ja Slovakkias.

Algamas on uus kooliaasta. Tänavu võtame taas vastu viis esimest klassi, kokku 115 last. Õpilaste arvu iga-aastane kasv ja ruumikitsikus on jõudnud nüüd nii kaugele, et Ülenurme valla tellitud algklassimaja 25 klassiruumiga juurdeehitis valmib 31. oktoobril.

Pedagoogilise poole pealt püüame algaval aastal liikuda selles suunas, et õpilased võimalikult palju iseseisvalt õpiksid ja teeksid meeskonnatööd. Palju õpetajaid kasutab meil ümberpööratud klassi põhimõtet: lapsed loevad ja uurivad kodus iseseisvalt ning koolis arutatakse kõik läbi. Nii on tehtud meil bioloogias, ajaloos, filosoofias, kirjanduses jm. Õpetaja peab muutuma õpilastele senisest enam juhendajaks.

Loodame õppetöös senisest rohkem ka IT-d kasutada. Kevadel ehitasime oma kooli Wifi-süsteemi niimoodi ümber, et kogu kooli õpilased saavad seda korraga kasutada – võimsust jätkub. Meil ei ole mobiiltelefonid klassitunnis keelatud, vaid on teretulnud, kui need aitavad õppimisele kaasa.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!