Aasta algas aabitsanäitusega

15. sept. 2017 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Aabitsanäituse koostaja, Miina Härma gümnaasiumi raamatukoguhoidja Helgi Rootslane ja kooli direktor Ene Tannberg. Foto: Sirje Pärismaa

 

Tartu Miina Härma gümnaasiumis on koolialguse puhul näitus eri ajastute aabitsatest.

Näituse on koostanud raamatukoguhoidja Helgi Rootslane, kes kutsus õpetajaid üles oma aabitsaid näitusele tooma, tõi ka linnaraamatukogust lisa ja seadis väljapaneku kronoloogilises järjestuses üles. Kokku on klaas­vitriinides väljas 47 aabitsat. Vanim pärineb aastast 1926.

Kõige rohkem on praeguse vabariigi ajal välja antud kooliraamatuid.

Siin on selgelt näha, et aabitsa­turul valitseb konkurents,” lausus Härma gümnaasiumi direktor Ene Tannberg, kes leidis oma kooliaegse aabitsa kõrvalt riiulist raamatu, kust ta vene tähti õppis.

Näitusel on eri murrete aabitsad, erivajadustega laste aabitsad (muide, nõukogude ajal oli kaanele kirjutatud „abikooli aabits”), liiklusaabits, Pokuaabits, täpitäheaabits, nukuteatri aabits, väliseesti aabitsad, vene koolide aabits eesti keele õppimiseks jpm.

Selle järgi õpivad ka meie kooli välismaalt tulnud lapsed algul eesti keelt,” osutas Tannberg.

Aabitsanäitust saab Miina Härma gümnaasiumis vaadata septembri lõpuni.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!