Esmaspäeval 99. aastapäeva tähistava Tallinna tehnikaülikooli professor pälvis maailma ühe suurima keemiaettevõtte DuPonti medali

18. sept. 2017 TFTAK - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikooli biotehnoloogiaprofessor ning toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse (TFTAK) teadus- ja arendusdirektor Raivo Vilu pälvis maailma ühe suurima keemiaettevõtte DuPonti medali kõrgetasemeliste toitumis- ja terviseuuringute  eest.

DuPont on rahvusvaheline ettevõte, mis asutati 1802. aastal. DuPont Nutrition & Health on tänaseks üks suuremaid ja juhtivaid toidu- ja biotehnoloogia alal tegutsevaid ettevõtteid maailmas.

DuPonti medalit antakse välja alates 2002. aastast ning selle eesmärk on tunnustada silmapaistvat teadus- ja arendustööd toitumis- ja terviseuuringute  vallas. Professor Vilu on esimene eestlane, kes on pälvinud selle kõrge tunnustuse.

Raivo Vilu pälvis tunnustuse teadustöö eest, mis ühendab endas tipptasemel teadustööd mikroobifüsioloogiast, fermentatsioonist, analüütikast, proteoomikast ja metaboloomikast. „Teadustöö fookus, kus mikroobiprotsesside optimeerimisel ja uute bakterirakkude loomisel kombineeritakse klassikalisi rakkude metaboolsete radade mudeleid uudsete üherakumudelite ja kultiveerimismeetoditega, on bio- ja toiduainetööstustele väga oluline,” ütleb Mathias Heinzel, DuPonti autasu välja andva mittetulundusühingu Danisco Foundationi juhatuse esimees.

„Selle tunnustuse taga on pikaajaline ja järjepidev töö, kus teadusuuringud on tihedalt seotud kommertsiaalsete väljunditega,” selgitab Raivo Vilu kõrgelt hinnatud töö tagamaid. Koostöö DuPont’i ja TFTAK-i vahel sai alguse seitse aastat tagasi ja on aasta-aastalt kasvanud nii sisult kui ka projektide mahult.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!