Haridusuudiseid välismaalt

21. sept. 2017 - Kommenteeri artiklit

Kursused imaamidele

Genfi ülikool alustab sel aastal uue imaamidele mõeldud õppekursusega, mis peaks kaasa aitama nende Šveitsi ühiskonda integreerumisele, vahendab The Local. Rektor Yves Flückigeri sõnul koosneb kursus prantsuskeelsetest õppeainetest; poliitikafilosoofiast, inimõigustest ja eetikast. Programmi sihtrühm on imaamid ja islamikeskustes tegutsevad õpetajad. Õppeteenustasu katavad 10−12 osavõtja eest kahasse ülikool ja kohalik kanton. Lisaks organiseeritakse ülikoolis islamiteemalisi konverentse.

Rahulolematud tagasi Aafrikasse?

USA-s vallandati õpetaja, kelle Facebooki seinal seisis rassistlik kommentaar eluga rahulolematute mustanahaliste Aafrikasse tagasisaatmine teemal. Mississipi teise klassi õpetaja Cammie Rone kirjutas esmaspäeval Facebooki, et ta kontot kasutab häkker, kuna ta ise ei nägevat rassistlikke kommentaare, millest teised ekraanipildi teinud ja talle saatnud. Avalikkus ei näe praegu enam kumbagi postitust. Õpetaja ei soovinud vallandamist kommenteerida, vahendab USA Today.

Kenti õpetaja valetas end puhkusele

Algkooliõpetaja Matthew Watts võttis töölt kuu aega vabaks, et hoolitseda sureva tüdruksõbra eest. Kahtlaseks muutus lugu siis, kui tööle naasnud Kenti õpetaja ei suutnud tõestada, et väidetavalt surnud tüdruksõber kunagi eksisteerinud oli. Lõpuks tunnistas inglane vale üles. Ta põhjendas oma lubamatut käitumist faktiga, et ülemus muutis ta koolis töötamise keeruliseks. Watts jäi süüdi lubamatus ametialases käitumises. Tal õnnestus napilt vältida eluaegset õpetamiskeeldu, vahendab veebilehekülg tes.com.

Õpetajad vaimsete häirete koolitusele!

Anna Freudi riiklik laste ja perekondade keskus viis Briti algkooliõpetajate seas läbi uuringu, milles paluti hinnata oma pädevust vaimse tervise probleemidega lastega tegelemisel. Üle poole vastanutest oli kindel, et ei tea, mida probleemse õpilasega teha, kellele helistada, kuhu ta saata jne. Üks kümnendik oli oma oskustes veendunud, vahendab The Guardian. Keskus jõudis järeldusele, et koolidel on oluline roll vaimsete häirete märkamisel, seetõttu peab õpetajaid sel teemal koolitama.

Lapsed kaugenevad raamatust

YouGov uuris Ühendkuningriigi 5−11-aastaste laste vanematelt, kui palju nad koos lastega raamatute seltsis aega veedavad. Selgus, et 54% lapsevanematest loeb nädalas lastele ette alla tunni. Lisaks tuli välja, et ainult 10% vanematest annab lapsele kätte raamatu, 57% kasutab lapse tähelepanu köitmiseks tahvelarvutit, mobiiltelefoni, telerit või näitavad filmi. Samal ajal arvas kaks kolmandikku küsitletutest, et nende lapsed loevad liiga vähe, vahendab veebilehekülg tes.com.

Õpetajad asenduvad robotitega

Buckinghami ülikooli asekantsler Sir Anthony Seldon väitis Briti teadusfestivalil, et robotid vahetavad hiljemalt kümne aasta pärast inimõpetajad välja. Ta tõi näiteks roboti nimega Al. Seldoni nägemuses muutuvad õpetajad õpetaja abideks, kelle ülesanne on õpetamise asemel tehnikat üles seada, aidata vajadusel lapsi ja hoida klassis korda. Teadmisi annab edasi tehisintellektuaal. Robotid lähenevad igale õpilasele personaalselt, analüüsides ta näoilmeid ja kuulates häält, vahendab tes.com.

Koolinädal jääb lühemaks

Prantsusmaal anti algkoolidele valida, kas lapsed käivad koolis neli või neli ja pool päeva nädalas. Kolmandik koolidest otsustas, et õppetöö toimub neljal päeval nädalas. Enamik lühema nädala pooldajatest elab maapiirkondades. Prantsusmaal lubati neljapäevast nädalat esmakordselt 2008. aastal. 2013. aastal pöörduti tagasi nelja ja poole päevase koolinädala juurde. Kuigi osa linnakoole kasutab samuti lühemat töönädalat, ootavad näiteks Marseilles’ koolid muutuste tegemisega järgmise õppeaastani, vahendab tes.com.

Tudengid siplevad võlgades

Üliõpilased on muutunud hasartmängusõltlasteks, kirjutab BBC. Hasartmängunõukogu sõnul ulatub mõne tudengi võlg 10 000 naelani. Nõukogu soovitab ülikoolidel teha ennetustööd ja võrdsustab hasartmängusõltuvuse alkoholismiga. Üliõpilaste liit tunnistab probleemi. Hinnanguliselt on üle 100 000 Briti tudengi end võlgadesse mänginud. Üllataval kombel pakub üks suurimaid kasiinokette üliõpilastele tasuta jooke, allahindlust ja eriüritusi.

Inglismaa ülikool rajas meesterõivastuse arhiivi

Inglismaal rajas Westminsteri ülikool tõenäoliselt maailma esimese avaliku meesteriietuse arhiivi. Kogus on esindatud üle tuhande rõivaeseme. Arhiivi looja Andrew Grovesi sõnul leidub kogus näiteks Jean Paul Gaultier’ ja Levi disainitud riideid, samuti sõjaväelaste vormiriietust, millest vanimad eksemplarid pärinevad Esimese maailmasõja aegadest. Lisaks näeb, millist mõju on sõjaväeline riietus avaldanud igapäevariietuse disainile. Arhiivi avamine kattus meesterõivastuse magistriprogrammi avamisega, vahendab BBC.

Töötamise asemel kooli

Pakistanis avas ärinaine kooli lastele, kes pidid seni õppimise asemel perele elatist teenima. Kool asub tiheda liikluse keskel ühe pühamu lähedal, kus elab palju töötavaid lapsi ja liigub neid ära kasutada soovivaid jõukusid. Õpilastele antakse tasuta koolilõuna ja riided, lisaks 50 senti päevas, mis õppetöö tõttu teenimata jääb. Teenijana töötanud Neha soovib tänu koolile saada arstiks. Kooli rajaja soovib igale lapsele haridusvõimalusi. Pakistanis ei täida 20 miljonit last koolikohustust, vahendab BBC.

Poistele ja tüdrukutele sama koolivorm

Inglismaal keelas Priory School Lewesis tüdrukutel ära seelikute kandmise. Nimelt muudeti koolivormide kujundust. Alates seitsmendast klassist kannavad nii poisid kui ka tüdrukud sama koolivormi, mille üks osa on pikad püksid. Koolivormi muutmisel arvestati lapsevanemate, õpilaste ja töötajate tähelepanekutega, uus riietus peaks olema sündsam ja muutma õpilased võrdsemaks. Uus vorm lahendab ka koolis käivate transseksuaalide riietusega kaasnenud probleemid, vahendab veebilehekülg tes.com.

Kogunud ÕIE TÄHTLA


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!