Haridusuudiseid välismaalt

29. sept. 2017 - Kommenteeri artiklit

Tähesõdalane sattus ühiskonnaõpetusse

Liibanoni pealinna Beiruti gümnasistid üllatusid, kui neile vaatas ühiskonnaõpetuse õpikust vastu „tõeline jõud“. Ajaloolisel fotol kirjutab kuningas Faisal 1945. aastal ÜRO hartale alla. San Franciscos toimunud sündmusel istub tema kõrval ei keegi muu kui „Tähesõdadest“ tuntud jedi meister Yoda. Haridusminister Ahmed al-Eissa vabandas ettekavatsemata vea eest. Keegi ei tea, kuidas sattus kunstnik Shehri töödeldud pilt õpikusse. Jõudu täis õpikud asendatakse korrektsetega, vahendab The New York Times.

Esmaspäev on ikka halvim

Eelmisel ja käesoleval aastal uuriti üheksas Ühendkuningriigi koolis õpilaste ja õpetajate meeleolu nädalapäevade kaupa. Õpilaste tulemus ei üllata: kõige rohkem halba tuju põhjustas esmaspäev, kus praktiliselt poolte küsitletute tuju oli „tujubaromeetri“ negatiivseimas otsas. Õpetajatel tekitas üllatuslikult halba tuju neljapäev, kus vastav näitaja 37,6%. Paha tuju põhjuseks peetakse tunnet, et koormuse ja tähtaegade eest pole pääsu, jõuetust kontrollida tööjaotust, vahendab veebilehekülg tes.com.

Suleti libatunnistuste vabrik

Lõpuks suleti tuntud libatunnistuste virtuaalvabrik, vahendab BBC. Veebilehekülg replacement-certificates.co.uk väljastas 400 naela eest võltsitud Suurbritannia põhi- ja gümnaasiumiharidust tõendavaid tunnistusi. Nimetatud veebilehekülje sulgemine on osa suuremast kampaaniast tunnistustevabrikute vastu, mis müüvad kõikvõimalikke dokumente, kaasa arvatud võltsitud kraade ülikoolidest, mida ei eksisteeri. Olukorra muudab tõsiseks fakt, et tunnistuste ostjad kasutavad võltsinguid tööotsingutel.

Sakslaste ajalooteadmised ähmastuvad

Saksamaal uuris Körberi Instituut üle 14aastaste laste ajalooteadmisi Auschwitzi koonduslaagri kohta, vahendab The Local. Leiti, et 59% küsitletutest teadis, et tegemist oli natside koonduslaagriga. 14−16aastaste hulgas oli koonduslaagrist kuulnud 47%, üle 17aastased olid tõenäolisemalt nime kuulnud, aga nende hulgas ei teadnud siiski kolm kümnest, mida Auschwitz endast sisuliselt kujutas. Uuringu juht arvab, et laste teadmatus tuleneb sellest, et üha vähem koole õpetab keskastmes ajalugu eraldi ainena.

Kogunud ÕIE TÄHTLA


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!