Kirjandus kinos 13. hooaeg

29. sept. 2017 Triin Rohusaar kino Artise turundus-projektijuht - Kommenteeri artiklit

Foto: kino Artis

 

Pärast väikest pausi jätkab kino Artis „Kirjandus kinos” eriprogrammiga koolinoortele, algamas on õnnenumbriga 13. hooaeg. Seekord on kavas neli eriilmelist mängufilmi, mille linastused jäävad perioodi oktoober–detsember 2017. Seansid toimuvad Artise kinos kord kuus esmaspäeviti kell 14.

Esimesena linastub 16. oktoobril kell 14 ungari kirjandusklassika pärl „Pál-tänava poisid” (Ungari, 1967). Suure ungari kirjaniku Ferenc Molnàri noorteromaan „Pál-tänava poisid” kuulub oma aegumatu temaatika, põneva süžee ja värvikate karakteritega kindlalt laste- ja noortekirjanduse klassikavaramusse. Filmile lisab kaalu fakt, et 1969. aastal oli see nomineeritud parima võõrkeelse filmi Oscarile. Film on restaureeritud moodsas 4K-versioonis, mis teeb seansi noorte jaoks kindlasti atraktiivseks ja võiks sobida põhikoolile. Film restaureeriti tähistamaks filmi režissööri Zoltan Fabri 100. sünniaastapäeva.

Novembris jõuavad ekraanile kaks linateost: 6. novembril põnev „Krabat” (Saksamaa, 2008) ja 13. novembril gümnaasiumiastmele mõeldud klassikavaramusse kuuluv W. Shakespeare’i aegumatu draama „Othello” (Inglismaa, 1965), mille peaosas hinnatud Briti näitleja Laurence Olivier. William Shakespeare’i teoste põhjal on tehtud palju linasteoseid, „Othellot” ei ole selles programmis seni näidatud. Filmi „Othello” on tõlkinud raamatu abiga tunnustatud tõlk Mart Rummo.

Detsembri filmiks saab Anton Tšehhovi näidendi „Onu Vanja” ekraniseering, mis režissöör Andrei Kontšalovskil valmis 1970. aastal. Sel aastal täitub 120 aastat näidendi esmatrükist ning selle sündmuse puhul on see maailmakino klassikaks saanud film suurel ekraanil. Film annab suurepärase võimaluse tutvuda nii Anton Tšehhovi näidendi kui ka Andrei Kontšalovski tõlgendusega.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles: „Pál-tänava poisid” ungari, „Krabat” saksa, „Othello” inglise ja „Onu Vanja” vene keeles. Filmidel on eestikeelsed subtiitrid ja filmide juurde kuuluvad õppematerjalid, mis aitavad siduda raamatut ning filmi ja pakuvad võimaluse aruteludeks klassiruumis.

Sel aastal on neile filmidele võimalik tellida ka eriseansse väljaspool määratud seansiaega. Selleks palume ühendust võtta Artise kinoga (triin@kino.ee, tel 663 1370) ning püüame leida sobivaima lahenduse. Piletihind õpilastele on 2.90, gruppide saatjad pääsevad kinno tasuta.

Film raamatut ei asenda, nii et soovitame filmi juurde alati lugeda ka raamatut!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!