Koolinoori oodatakse väljendama lennukaid ideid Eesti tuleviku kohta

25. sept. 2017 Integratsiooni Sihtasutus - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni Sihtasutus koos haridus- ja teadusministeeriumiga kuulutavad 25. septembril välja kodanikupäevale pühendatud esseekonkursi. Osalema oodatakse üldhariduskoolide 7.–12. klassi ja kutseõppeasutuste õpilasi.
Esseekonkursi eesmärk on innustada noori avaldama mõtteid selle kohta, kuidas paistab nende silmis Eesti Vabariik ja selle tulevik. Noortel on võimalik valida kahe teema vahel:
„Mida ja miks tahaksin kinkida Eestile 100. sünnipäevaks?”,
„Millist äppi kasutaksin Eesti Vabariigi arendajana tulevikus”.
Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar kutsub Eesti koolide ühiskonnaõpetuse õpetajaid algatusega aktiivselt kaasa tulema ning õhutama noori kirjutama julgeid, rutiinivabu ja elava mõttelennuga esseesid.
„Olen kindel, et noored suudavad meid oma ideedega üllatada, kirjeldades oma visiooni sellest, mis suunas vajab Eesti arendamist ning milliseks võiks kujundada meid ümbritseva keskkonna tulevikus,” lausus Käosaar.
Esseede esitamise tähtaeg on 13. oktoober. Tänavusi edukaimaid esseekirjutajaid tunnustatakse 28. novembril Mustpeade majas ja riigikogu istungisaalis. Parimatest parimaid esseekirjutajaid auhinnatakse kolmes vanusegrupis: üldhariduskoolide 7.–9. klassi õpilased, üldhariduskoolide 10.–12. klassi õpilased ning kutseõppeasutuste õpilased. Ühtekokku tunnustatakse sadat parimat esseekirjutajat ning õpetajatele pannakse välja eripreemiad.
Sel aastal seitsmendat korda toimuv esseekonkurss on pühendatud Eesti Vabariigi kodanikupäevale, mida tähistatakse 26. novembril. Päevaga soovitakse teadvustada Eesti kodanikuks olemist, sellega kaasnevat uhkus- ja autunnet ning kodanikuks olemise õigusi ja kohustusi. Eestis tähistatakse kodanikupäeva 1998. aastast.

Kuidas konkursil osaleda?
Konkursil osalemiseks palume esitada kuni 2 lehekülje pikkune (umbes 3600 tähemärki) essee, kasutades Times New Roman fonti kirja suurusega 12, reavahega 1,5. Essee tuleb kirjutada eesti keeles. Ootame esseed  Integratsiooni Sihtasutuse e-aadressil essee@integratsioon.ee
NB! Esseele lisada
– autori nimi,
– kooli nimi,
– klassi või rühma number,
– kontakttelefon
– e-posti aadress.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!