Kuidas teha loodus- ja reaalainete õpetamist põnevamaks ning elulisemaks

22. sept. 2017 Laura Vetik Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

Rahvusvahelise projekti MOOC-ODL raames on loodud tasuta veebikursusi, mida loodus- ja reaalainete õpetajad saavad tundide läbiviimiseks ning iseseisva õppe korraldamiseks kasutada. Lisaks saab projektis loodud keskkonnas ka ise kerge vaevaga veebikursuseid luua.

HITSA toel osalevad eesti õpetajad 2015. aastast Erasmus+ projektis „Open Discovery of STEM Laboratories (ODL)”, mis aitab tõsta õpetajate teadlikkust virtuaal- ja kauglaboritest ning tutvustab võimalusi nende kasutuselevõtuks teadus-, tehnoloogia- ning inseneri­ainete ja matemaatika ehk STEM-ainete õpetamisel.

Projekti raames on valminud veebikeskkond, kus saab luua väikesele õpperühmale suunatud avatud veebikursuseid ehk mikro-MOOC-e (avatud veebipõhine kursus). Nende loomisel saab kasutada muuhulgas näiteks virtuaal- ja kauglaboreid, mis lisavad kursustele interaktiivsust, aitavad õpilastel elulisi probleemülesandeid lahendada ning seeläbi ka huvi STEM-ainete vastu tõsta. Mikro-MOOC-e saab kasutada nii klassiruumis õpetaja otsesel juhendamisel kui ka iseseisvas õppes.

Projektis osaleb viis riiki, lisaks Eestile ka Leedu, Itaalia, Hispaania ja Kreeka. Kahe aasta jooksul on valminud mitmeid mikro-MOOC-e, mis on tasuta kättesaadavad aadressil http://moocspace.odl.deusto.es/. Kursuste täismahus vaatamiseks on vaja end kasutajaks registreerida. Kuigi keskkond on ingliskeelne, leiab sealt ka eestikeelseid veebikursuseid.

Igal õpetajal on võimalik ka ise oma mikro-MOOC luua, selleks tuleb alustada veebilehelt http://studio.moocspace.odl.deusto.es, kust leiab samm-sammulise juhendi kursuse loomiseks.

Projekt on suunatud loodus- ja reaalainete õpetajatele ja kolmanda kooliastme ning gümnaasiumiõpilastele, kuid põnevaid avatud õppematerjale ja veebipõhiseid laboreid saavad kasutada ka teised huvilised.

Projektis osalenud õpetajad tutvustavad projektis valminud veebikursuste kasutamisvõimalusi STEM-ainetes 25. oktoobril Tallinna reaalkoolis toimuval IKT sügiskonverentsil.

Loe lähemalt:
http://www.hitsa.ee/ikt-hariduses/rahvusvaheline-koostoo/mooc-odl


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!