Lähme muuseumisse? Jah, terveks päevaks!

29. sept. 2017 ERM - Kommenteeri artiklit

 

1. oktoobril saab aasta Eesti Rahva Muuseumi avamisest publikule. Selle aja jooksul on leidnud tee muuseumisse umbes 300 000 inimest. Neist väga suur osa on koolidel – eelmise aasta oktoobrist käesoleva aasta juunini külastasid meid õpilasgrupid 211 Eesti koolist, kes tellisid lugematul arvul ekskursioone, ligi 500 muuseumitundi ja töötuba. Õpetajad on tulnud meid külastama motivatsioonipäevade ning ühisettevõtmiste raames. Meie juures on koosolekuid pidanud ainesektsioonid, tunde läbi viinud kutsehariduskeskuste grupid ning näitusi uudis­tanud lasteaedade mudilased.

Mida me oskame esimese aasta põhjal koolidele soovitada?

Planeerides oma klassiga külastust ERM-i, mõelge läbi, mida soovite meie juures teha. Kas plaanite külaskäiku ühe klassiga või soovite muuseumis veeta päeva ühe kooliastme või suisa kogu kooliga?

Tavakülastuse broneerimisaeg on viis tööpäeva, kui aga tulete suurema grupiga, siis sellist koolipäeva organiseerides andke oma soovist teada üks kuu ette.

Esimesel külastusel soovitame kõigepealt tellida giidituuri. Väiksematele (lasteaiad, 1.–3. klass) on selleks „Jüri ja Mari muuseumimatk” tellija valikul kas eesti või soome-ugri püsinäitusel. Mängulise tuuri raames külastatakse üht näitust ning selle pikkus on üks tund. Suurematele mõeldud 1,5-tunnine ekskursioon viib meid läbi mõlema püsinäituse ning annab hea ülevaate muuseumi ajaloost, uue maja sünnist ja näitustest.

Kui aega ning jaksu rohkem, siis tellige lisaks muuseumitund või töötuba. Valikust leiavad tegevust nii algklassiõpilased kui ka gümnasistid.

Muuseumitunnid jagunevad nelja teemagruppi.

  • Muuseum (4 programmi) – tutvustab muuseumi igapäevatööd.
  • Keel, kultuur, keskkond (8 programmi) – uurime eesti keelt, kultuuri ja vaimsust ning analüüsime looduskeskkonda.
  • Eesti ajalugu (7 programmi) – tutvume Eesti ajalooga kiviajast tänapäevani.
  • Soome-ugri püsinäitus (3 programmi) – uudistame soome-ugri põnevat maailmapilti.

Töötubade valikust leiab praegu kaheksa programmi.

Pärast õppetööd soovitame õpilastele jätta 30–60 minutit väljapanekutega tutvumiseks iseseisvalt. Et näitusi vahetumalt vaadata, katsuda, kuulata ja kogeda.

Tühi kott ei seisa püsti. Muuseumikülastusele lisaks saavad õpilasgrupid tellida taskukohase koolilõuna kohvikust Pööriöö.

Tekkis huvi? Külastage meie kodulehte http://www.erm.ee/et/haridus või kirjutage aadressil hariduskeskus@erm.ee.

Meeldivate kohtumisteni!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!