Mis toimub? Vastab Sõmeru põhikooli direktor Virge Ong

15. sept. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Virge Ong

Praegu käivad meie õpilased KIK toetusel Jääaja Keskuses õppekäikudel. Peame oluliseks ja paneme suurt rõhku väljaspool kooli toimuvale. Õppimine on esmane, kuid väga oluline on ka see, kuidas õpitakse ja mis õppetöö ümber toimub. Klassiväline tegevus ja tavalisest teisiti õppimine rikastab koolipäeva, annab õppimiseks motivatsiooni ning loob positiivse ja mõnusa õhkkonna.

Võtame näiteks robootika. Meie poisid osalesid 2016. aasta kevadel Tenerifel rahvusvahelistel võistlustel ja võitsid seal oma innovaatilise prügikasti eest hõbemedali. Robootikaga tegelevad nad Sõmeru valla noortekeskuse robootikaringis, mida juhendab Rasmus Kits. Kooli robootikaringis saavad õpilased algteadmised ja pisiku verre, Sõmeru noortekeskuses võimaluse oma huviga edasi tegeleda.

Meie noortel on vedanud, sest Sõmeru vald toetab igati noorte vaba aja tegevusi ja huvi­haridust. Praegu on vallas kuus noortekeskust, kusjuures mitte ainult Sõmerul, vaid ka väiksemates asulates. Populaarne on näiteks Vaeküla noortekeskus, kus on tugisambaks MTÜ Vahva Vaeküla. Seal saab tegeleda kokakunstiga, meisterdada käsitööringis ja matkata. Ubja noortekeskus jällegi võimaldab tegeleda keraamikaga ning kõikides noortekeskustes korraldatakse töötubasid ja õpiringe ning matkasid loodusesse. Tehnikaringiga tehti algust Sõmeru vanas kuivatis. Hoone vajab korrastamist ja on lootust, et peagi saab seal taas tehnikaga tegelda.

Loodame, et ka kooli staadion läbib pärast valdade liitmist korraliku uuenduse, sest meie õpilased üldiselt armastavad sporti. Lisaks pakub staadion sportimisvõimalusi täiskasvanutele. Rakvere Tarva jalgpalliplatsid on meie koolist kõigest nelja kilomeetri kaugusel ning õpilased käivad sealsete treenerite käe all jalgpalli harjutamas. Pallimängud on meie laste lemmikud, eriti korvpall, jalgpall ja käsipall. Viimast mängivad peamiselt tüdrukud ning võistlemas käiakse nii Eestis kui ka piiri taga. Eelmisel aastal alustas meie koolis tegevust malering, mida juhendab maakonna mitmekordne malemeister Eino Vaher. Tänaseks on noored maletajad juba oma esimesed võistluskogemused saanud.

Juba kolmandat aastat on kooli õppekavas neljandale klassile ettevõtlusõpe. Külastatakse ettevõtteid, ettevõtjad külastavad õpilasi, õpilased korraldavad ettevõtluskohvkuid jms. Seitsmendas klassis valmistab noori iseseisvaks eluks ette karjääriõpetus.

Kooliaastat oli kena alustada, sest kevadel kaeti koolimaja taas uue värvikattega. Nüüd näeb ta välja rõõmus ja värske oma kollastes ja mererohelistes toonides. Järgmisel suvel loodame saada värskema ilme kooli siseruumidele. Meil on ka suur helesinine unistus rajada kooli üks vahva innovatsiooni värkstuba, kus oleks õppetöös kasutamiseks mitmeid põnevaid digilahendusi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!