Missioonitundega muusikapäev tutvustab noortele muusiku igapäeva

22. sept. 2017 Nele Volbrück - Kommenteeri artiklit

Üha keerukam on kohata ettevõtmist või nähtust, millel ei oleks oma päeva. Olgu selleks kallistamisele, mustadele kassidele või taimetoidule pühendatud erilised 24 tundi – pea igale nišile leidub väljund. Kui aga otsida midagi universaalset, mis ühendab inimesi rahvusest, temperamendist või vanusest hoolimata, on see muusika.

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks 1. oktoobril katab juba viiendat aastat kogu Eesti suurejooneline muusikapäeva kontserdiprogramm. Muusikapäev kutsub üles kuulama ning märkama muusika rolli ja olulisust igapäevaelus. Nõnda toimubki igas Eesti maakonnas ja saartel kokku enam kui sada tasuta kontserti.

Ampluaa sel päeval on lai. Igas mõttes. Kõlab klassikat, pärimust ja džässi, sekka ka eksperimentaalsemaid helisid, ning seda nii kontserdisaalides kui ka mõnevõrra tavatumas paigus, nagu lennujaamas, kaubakeskuses või turul. Üles astuvad lugupeetud heliloojad, interpreedid ja tippkoorid. Nendega jagavad lavalaudu tulevikutalendid, noored otse muusikakoolist.

Nimelt ongi muusikapäeva üks eesmärke juhtida tähelepanu muusikahariduse arvukatele hüvedele, tutvustades ühtlasi noortele artistidele muusiku elukutset. Elamus on salves nii publikule kui ka esinejaile. Näiteks Muhu muusikatalu vabalaval Hellamaal saavad Külliki Levini laululapsed osaliseks sumedast džässist saksofonist Villu Veski ja pianist Marge Loiki esituses. Tartus on Vanemuise perepäeva programmi haaratud Tartu muusikakooli õpilased.

Kontsertkohtumisel armastatud helilooja Olav Ehalaga Põltsamaa kultuurikeskuses esitab komponisti loomingut ka Põltsamaa muusikakooli saksofonikvintett. Jõhvis mängivad klaverimuusikat kogu perele nii kodumaised tipp-pianistid kui ka tulevikulootused Jõhvi muusika- ja Ahtme kunstide koolist. Programmist ei puudu mõistagi ka Georg Otsa nimelise muusikakooli või Tallinna muusikakooli õpilased. Nimekiri on pikk! Mis veel muusikapäeval kavas, uuri www.muusikapaev.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!