Rahvusvaheline hindamisnõukogu andis tehnikaülikooli teadusele positiivse hinde

7. sept. 2017 TTÜ - Kommenteeri artiklit

Kõik tehnikaülikooli teadusvaldkonnad said positiivse hinnangu, nii sedastab täna avalikustatud Eesti teadus- ja arendustegevuse rahvusvahelise hindamisnõukogu raport.

Tallinna tehnikaülikooli teadusprorektor Renno Veinthal tunnustab ülikooli teadlaste tööd ning kinnitab, et tehnikaülikooli eesmärk on muuta teadustöö veel tulemuslikumaks ning töökeskkond inspireerivamaks. „Ülikool on praegu reformimas teadlaste karjäärisüsteemi ehk tenuuri, samuti oleme alustanud ülikooli digitaliseerimist. Nii tenuurisüsteemi uuendamine kui ka TalTechDigitali eesmärk on kasvatada, tuua ja hoida tippteadlasi ülikoolis ning teha teadustöö tulemuslikumaks. Üks uus suund on tehnikaülikooli tööstusdoktorantuur ning tööstusdoktorandid, kelle koostöö ettevõtetega annab uudseid lahendusi ning arendab Eesti majanduslikku võimekust.”

Tallinna tehnikaülikool vastutab tehnika- ja tehnoloogiateaduse järelkasvu tagamise eest Eestis, hindamisnõukogu raporti kohaselt on need valdkonnad kõrge teadusliku mõjukusega, jätkusuutlikud, ühiskondlikult mõjukad ning eriti oluline on ülikooli teadlaste koostöö tööstussektoriga. Sotsiaalteadustes tunnustab nõukogu ülikooli teadlaste fookust digitaalsele Eestile. Loodusteadustes on tähelepanuväärseks suurepärane teadustöö keskkond ning uurimistöö lai spekter. Arsti- ja terviseteadustes hinnatakse teadlaste uurimistööd e-tervises, samuti koostööd haiglatega, seda eriti kardioloogia ja neeruhaiguste alal.

Evalveerimise tulemustega saab tutvuda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!