REKY nõiduslik juubelihooaeg

29. sept. 2017 Teater Reky - Kommenteeri artiklit

Teater REKY selle hooaja avalooks on Eesti lastekirjanduse tähtteos, Aino Perviku „Kunksmoor ja kapten Trumm.” Kunksmoori kehastab Kadri Paldra, kapten Trummi Tauno Paulus. Fotod: Reky

 

Viljandi laste- ja noorteteatri REKY 35. juubelihooajal esietenduvad lavastused on kõik salapärased ja nõiduslikud. Kõigis lugudes tegutseb vähemalt üks nõid. Meid kõiki huvitavad ju maagia, nõidused ja võluvägi, eriti põnev on see laste jaoks. Eelmine hooaeg oli pühendatud printsessimuinasjuttudele ning lavavalgust nägid tuntud muinasjutud „Rapuntsel”, „Saabastega kass” ja „Okasroosike”, mis viisid meie väikesed vaatajad imedemaailma.

Selle hooaja avalooks valis teater Eesti lastekirjanduse tähtteose, Aino Perviku „Kunksmoori ja kapten Trummi”, millega tehakse suur kummardus teatri loojale Reet Laanele, kellele see lugu oli eriti südamelähedane. Kaasamõtlemist eeldav lavastus sobib eriti hästi vaatamiseks 6–12-aastastele, aga nostalgilist vaatamislusti ja äratundmisrõõmu pakub kindlasti ka täiskasvanutele.

Kunksmoor on heasüdamlik nõid, kes elab keset merd tillukesel saarel, mis on ümbritsetud salakaridest. Temas on peidus suur elukogemus ja tarkus, kuid samas ka ulakas tüdrukutirts, kes armastab tuulistel öödel oma kollase õhupalliga ringi lennata ja lorilaule jorutada. Lisaks kahele nimitegelasele, Kunksmoorile ja kapten Trummile, on laval meremees, uudistenäljas reporterid, väike Kati ja seiklevad noored.

6. novembril esietendub paljude laste lemmiklugu, Otfried Preussleri „Väike nõid”. Lavastus räägib üdini heast 127-aastasest nõiaplikast, kelle suurim soov on minna koos suurte nõidadega Walpurgi ööl Blocksbergi mäele tantsima. Erinevalt teistest nõidadest teeb väike nõid ainult häid tegusid – muudab paberist lilled lõhnavaks, õpetab eesli omanikule, et looma ei tohi lüüa, lohutab metsa eksinud last, aitab haokorjajat ning annab õpetust metsavahile. Nõiakohtu ette astudes mõistab ta, et tahabki teha head ning et maailmas võiks olla vähemalt üks hea nõid, tema ise. Lugu on tempokas, lõbus ja värvikas ning sobib lastele vanuses 3–10 aastat.

Ootame kõiki teatrihuvilisi teatrisse!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!