Sõidame õige Peterburi!

8. sept. 2017 Tiit Reisid - Kommenteeri artiklit

 

Pakume koolidele juba kolmandat õppeaastat õpilasreise Peterburi. Reisi mitmekesistamiseks ja võimalikult heaks toimimiseks teeme koostööd Peterburi Eesti Kultuuriseltsiga ning hotelliga Sankt Peterburg.

Neeva jõe kallastel laiuv Peterburi esindab suurejoonelist baroki ja klassitsistliku arhitektuuri kooslust, mille kujundamisse olid kaasatud Euroopa kuulsamad arhitektid. Linna asutas 1703. aastal tsaar Peeter I ning see on kandnud endas läbi ajaloo Euroopa aristokraatlikku vaimsust. Rohkete kanalite ja ülestõstetavate sildade tõttu on Peterburit nimetatud ka Põhjamaade Veneetsiaks.

Siinne ajalugu on märkimisväärne ning Peterburi vaatamisväärsuste hulk muljetavaldav, olgu selleks siis hinnalised kunstikogud, muuseumid, näitused, skulptuurid, purskkaevud või pargid. Endist Venemaa pealinna Peterburit teatakse täna kui Venemaa kultuuripealinna. Siin kohtuvad ja moodustavad terviku ajalugu ja tänapäev, kõnetades üha uuesti iga tulijat. Peterburi oskab lummata nii täiskasvanut kui ka last ja iseäranis on linn oma kuulsate valgete öödega saanud noorte meelispaigaks.

Reisiseltskond võib koosneda nii klassikollektiividest kui ka lihtsalt ühe kooli õpilastest, optimaalne suurus on 40 õpilast + 4 õpetajat. Paketi hulgas on viisa, transport e bussisõit, tervisekindlustus, majutus, söögid, eestikeelsed ekskursioonid; vaatamisväärsustest Ermitaaž või Vene muuseum (eelistusest lähtuvalt). Väga populaarseks on kujunenud interaktiivne Peterburi makett Petrovskaya Akvatorija (tsaariaega tutvustav, ajaperioodiks 1800-ndate lõpp kuni 1900-ndate algus). Lisaks pakume külastamiseks Iisaku katedraali ja Kroonlinna. Viimast tutvustame kui poetess Lydia Koidula elupaika ning külastame ka ainulaadset Merekirikut. Reisi läbime toredate giidide eestvedamisel ning majutust pakume mugavas kesklinna hotellis.

Kuna õpilasreis Peterburi muutus eelmisel aastal väga populaarseks, tahame seda võimalust rohkem tutvustada ja pakkuda koolidele üle Eesti. Meie pakkumine ei ole Tallinna-keskne, reisi võib planeerida mistahes Eestimaa koolis. Buss tuleb tellitud asukohta grupile vastu ning viib reisi lõppedes ka tagasi, nii oleme teinud reisi õpilastele ja õpetajatele võimalikult mugavaks ja turvaliseks. Kuna omame pikaaegset õpilasreiside korraldamise kogemust, oskame reisi planeerida eelkõige lastest/noortest lähtuvalt ning peame oluliseks, et marsruut ja reisiplaan oleks nauditav ka õpetajatele. Seni oleme saanud meie teenust kasutanud koolidelt väga positiivset tagasisidet. Meiega on juba sõitnud koolid Pärnust, Türilt, Haapsalust, Saaremaalt, Tartust ja Kohtla-Järvelt ning rõõm on olnud mõlemapoolne.

Uus õppeaasta on alanud, uued plaanid vajavad tegemist. Pakume omalt poolt taas meeldivaid reisielamusi ja võimalust koguda kauneid mälestusi. Head õpetajad üle Eesti, planeerige teiegi oma kooli õpilastele üks põnev ja meeldejääv reis ajaloolisse Peterburi!

 

Tiit-reisid OÜ, Tallinn Tatari-6; Kärdla, Sadama 13

tel 662 3762, e-mail tallinn@tiitreisid.ee, www.tiitreisid.ee

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!