SügisFest tuleb uue hingamisega

29. sept. 2017 EMTA - Kommenteeri artiklit

7.–12. oktoobrini leiab aset Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) uue muusika festival SügisFest, mis on tänavu erakordselt mitmekülgne, pakkudes kuulajale läbilõiget Eesti ainsa muusikakõrgkooli tööst. Festival avatakse suurejooneliselt sümfooniaorkestri kontserdiga Estonia kontserdisaalis ning lõpetatakse Tõnu Kaljuste eestvedamisel ooperiõhtuga. Eriliseks muudab festivali tõik, et kõikidele kontsertidele pääseb tasuta.

EMTA annab juba 18. korda oma panuse, et muuta värviline sügis veelgi põnevamaks – kõikidel muusikahuvilistel avaneb võimalus seada sammud nii Estonia kontserdisaali kui ka EMTA saalide poole, et saada osa muusikamaailma värsketest tuultest. On ju SügisFesti märksõnad piireületav koostöö ning värsked helid.

SügisFesti pidulik avaõhtu 7. oktoobril Estonia kontserdisaalis ühendab endas nii uudisteose esmaesituse kui ka uue muusika klassikasse kuuluva loomingu, laval on EMTA sümfooniaorkester, tšellist Valle-Rasmus Roots ja dirigent Paul Mägi.

Festivalil astub üles ka eesti nüüdismuusika maastiku tipptegija Ansambel U: koos muusikatudengitega. Samuti saab kuulda kodu- ja välismaiste autorite uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid keel-, puhk-, löökpillide ning klaveri- ja lauluosakondade üliõpilaste esituses. Lisaks saab olla tunnistajaks maailma esiettekannetele ja LoLa tehnoloogia presentatsioonile ning näha, mis juhtub siis, kui jõud ühendavad tants ja muusika.

Festivali lõpuakordiks on suurejooneline ooperiõhtu 12. oktoobril: ettekandele tuleb Dominy Clementsi kaasaegne lavateos „Der nordische Baer”, mille dirigent Tõnu Kaljuste on ristinud loeng-ooperiks. See Karl Ernst von Baeri elust ja tegemistest jutustav teos on loodud teadlase 225. sünniaastapäeva puhul ning esiettekanne ja senini ainus esitus toimus käesoleva aasta kevadel.

Vaata tervet SügisFesti kava kodulehelt ema.edu.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!