Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori pärjati kulla ning parima dirigendi auhinnaga

25. sept. 2017 Ode Pürg Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori president - Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori pärjati kulla ning parima dirigendi auhinnaga kommenteerimine on välja lülitatud

Tallinna muusikakeskkooli kammerkoor osales 21.–24. septembrini kõrgelt tunnustatud rahvusvahelisel koorikonkursil Riminis Itaalias ning võitis noortekooride kategoorias kulddiplomi aunimetusega Excellent. Grand Prix’ voorus jäädi napilt alla võitjatele, Hispaaniast pärit Leiola konservatooriumi noortekoorile Leiola Kantika Korala.

Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori dirigent Janne Fridolin pälvis parima grand prix’ vooru dirigendi eriauhinna.

Žüriiliikmetega kohtumisel mainiti Rimini konkursi üle aegade kõrget taset ning kiideti Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori professionaalset vokaaltehnikat ja dirigendiga koos musitseerimist.

Žürii esimees prof Richard Mailänder sõnas koorile: „Neid kordi, kui ma konkursil olles oma naisele helistan ja õhkan „Kui hea koor!” on vähe. Teid kuulates ma seda tegin. Te olete superkoor!”

Konkursil osalesid teiste seas koorid Lätist, Leedust, Ungarist, Rootsist, Sloveeniast, Portugalist, Venemaalt, Indoneesiast ja Guatemalast.


Comments are closed.