Tallinnas avatakse uus huvikool

29. sept. 2017 PLMF - Kommenteeri artiklit

Uus huvikool Academia Nova alustab tööd Tallinna Südalinna koolis. Fotod: PLMF

 

Pille Lill.

Tore, et meie lastel on üsna palju võimalusi õppida ja arendada end mitmesugustel aladel ka väljaspool tavakooli programmi. Ole ainult mihkel ja otsi see, mis sind kõige rohkem huvitab. Mõnele on see sport, teisele näitlemine, kolmandale kokandus, mälumäng või mõni kunstiala. Tihti ei sega üks teist.

Tõeliseks kuningannaks kõikide kunstiliikide seas võib pidada muusikat, ilma milleta ei möödu kellelgi ükski päev. Muusika on ju kõikjal: helides, mida kuuleme vihma või lehtede sabinas, autode müras või linnulaulus. Rääkimata muusikast, mille on loonud meie väljapaistvad heliloojad. Muusika esitamise kunst on üks keerulisemaid ja vajab järjepidevat pühendumist.

Muusikute fond PLMF avab rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril huvikooli PLMF Academia Nova Tallinna Südalinna koolis (Liivalaia tn 23). Uus huvikool ootab eelkõige lauluhuvilisi, alates lasteaia vanematest rühmadest kuni kõrge eani.

Academia Nova looja on tuntud ooperi­laulja Pille Lill, kelle arvates saab laulutehnikaga tutvuda juba varases eas ja end täiendada pole kunagi hilja.

Uut kooli võib nimetada klassikalise laulu kooliks, kus lauluoskust on võimalik arendada väljapaistvate solistide juhendamisel, nagu prof Margareta Haverinen (Soome), dots Pille Lill, Kristina Vähi, Alla Popova, Atlan Karp, Oliver Kuusik, Mati Kõrts, Aare Saal jt.

Samuti saab koolis õppida mängu mitmesugustel muusikainstrumentidel professionaalsete eesti muusikute juhendamisel. Valikus on kõik pillid vastavalt õpilase huvile: klaver (õp Olga Tambre ja Ralf Taal), viiul (õp Sig­rid Kuulmann ja Kristina Kriit), tšello (õp Andreas Lend), flööt (õp Oksana Sinkova), trompet (õp Neeme Ots), klarnet (õp Madis Kari), saksofon (õp Virgo Veldi), akordion (õp Henri Zibo) jne. 

Kuid see pole veel kõik. Academia Nova huvikoolis hakkavad toimuma ka näitlejameisterlikkuse, liikumise, solfedžo ja muusikaloo tunnid ning korraldatakse vestluskohtumisi ja loengusarju. Peagi alustab tegevust rahvusvaheline ooperistuudio, mille raames on oodata ooperi­katkendite produktsioone. 

Huvikool on registreeritud Eesti hariduse infosüsteemis. Kes soovib selles õppida, kirjutagu vabas vormis avaldus academianova@plmf.ee või helistagu 511 4077.

Huvikooli avamise puhul ja rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks toimub 1. oktoobril algusega kell 16 Tallinna Südalinna koolis pidulik kontsert, kuhu olete kõik oodatud.

Lisainfo www.plmf.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!