Tasuta kursus selgitab, kuidas võõras kultuuris ellu jääda

14. sept. 2017 - Kommenteeri artiklit

Septembri teises pooles käivitub Tartu ülikoolis neljanädalane tasuta e-kursus „Kuidas võõras kultuuris ellu jääda?”, mis on avatud kõigile, kes soovivad kultuuridevahelise suhtluse kohta enam teada saada.

Ingliskeelse kursuse autorid, amerikanistika dotsent Raili Marling ning inglise keele ja lingvistika lektor Liina Tammekänd on eesmärgiks seadnud osalejate kultuuridevahelise suhtluse pädevuse arendamise, rääkides tekkida võivatest vääritimõistmistest keelelises suhtluses.

Liina Tammekänd: „Maailma keelte ja kultuuride kolledž on ülikoolis üsna uus üksus ning meie juures saab õppida lisaks võõrfiloloogiatele palju sellist, millest inimestel aimugi ei ole. Kolledžis on suur rõhk kultuuride tutvustamisel. Selle teadvustamine oligi kursuse loomise ajend. Võõrkeelt ei saa õppida vaakumis. Keele valdamiseks on vaja tunda ka kultuuri. Kursus demonstreerib mitmel korral, et kultuurilised omapärad peegelduvad suhtluskäitumises.”

Kursuse maht on 1 EAP ehk 26 tundi, mis on jaotatud nelja õppenädala peale. E-kursuse edukalt lõpetanutele väljastatakse digitaalne tunnistus ning läbitud kursust saab arvestada ka kõrgkoolide sobivates ainekavades. Registreerimine on avatud Tartu ülikooli kodulehel kõigile huvilistele nii ülikoolist kui ka väljapoolt.

Kursuse tutvustus ja registreerimine on avatud kolledži koduleheküljel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!