Teatriteaduse sünnipäeva tähistatakse konverentsi ja kultuuriajakirja erinumbriga

7. sept. 2017 - Kommenteeri artiklit

Täna ja homme toimub Tartu ülikooli teatriteaduse eriala 25. sünnipäevale pühendatud konverents „Milleks teater? Teatri funktsioonid 21. sajandil”. Lisaks konverentsile toimub eriala juubeli puhul vilistlasüritus ja antakse välja ajakirja Teater. Muusika. Kino teatriteaduse erinumber, milles kirjutavad eriala õppejõud ning avaldatakse vestlusring teatriteaduse õppimise kogemustest eri riikides.
Teatriteaduse eriharu avamisest Tartu ülikoolis täitub tänavu 25 aastat. Eriharu avati toonases eesti filoloogia osakonnas 1992. aastal, kus teatri ja draamaga seotud aineid olid juba õpetanud vanema põlve õppejõud Ants Järv ja Ülo Tonts. Vastloodud eriala juhiks sai draama ja teatri uurimisele pühendunud Luule Epner. Peamine argument selle eriala avamiseks just Tartus oli ülikooli intellektuaalne keskkond ja eri erialade suhtlemisest tekkiv vaimne sünergia.

Alates 2010. aastast on eriala juht professor Anneli Saro, praegune Tartu ülikooli õppeprorektor. Teatriteaduse eriala õppejõud on aktiivsed liikmed nii Eesti kui ka rahvusvahelistes erialaorganisatsioonides (Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühendus, International Federation for Theatre Research, Association of Nordic Theatre Scholars). Koostöös ETUKÜ-ga on avaldatud mitmeid teoreetilisi ja nüüdisaegset eesti teatrit käsitlevaid artiklikogumikke.

Teatriteaduse tudengeid ühendab 1993. aastal asutatud teatriteaduse üliõpilaste loož (TÜL), mis aitab tudengite teoreetilisi teadmisi praktikasse viia. TÜL korraldab aruteluõhtuid, loenguid, seminare ja iga-aastast kevadkooli.

Konverentsi korraldavad Tartu ülikooli kultuuriteaduste instituut ning Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühendus koostöös Draama festivaliga.

Konverentsi info on siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!