TTÜ 99: ülikool kavandas digitaalse kiirtee alma mater’i 100. aastapäevani

18. sept. 2017 TTÜ - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikool tähistab 99. aastapäeva esmaspäeval, 18. septembril kell 14, kui akadeemilisel aktusel  kuulutatakse välja esimesed tenuuriprofessorid, promoveeritakse 55 doktorit ja kuulutatakse välja aasta vilistlane. Ametliku stardi saab algatus TalTechDigital, mis kujundab TTÜ-st esimese tõelise digiülikooli. Aktuse eel, kell 13 avatakse väärika vaatemänguga ülikooli maamärk Akadeemia ringil.

Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo: „Tehnikaülikoolist on võrsunud suur osa tänase e-Eesti edust. TalTechDigital peaks meid viima uuele tasemele võimestades kaasaegsete tehnoloogiate kõikehõlmava kasutuselevõtuga teadlasi ja üliõpilasi olulisimaks – akadeemiliste ja insenerlike tippude vallutamiseks. Soovime kiirendatult liikuda digitaalse innovatsiooni eesliinile koos kõigi oma partneritega Eestis ja kaugemalgi. Loodame ülikooli 100. aastapäeval esimestest saavutustest teada anda.”

Algatuse TalTechDigital eesmärk on julgelt  ja läbimõeldult viia ellu kõik see, mis muudab ühe ülikooli digitaalseks tehnoloogiaülikooliks. See tähendab murranguliste tehnoloogiate loomist ja kasutamist õppetöös, teaduses ning ülikooli toimimises. Üks oluline ja käegakatsutav osa TalTechDigitalist on 2018. aasta sügiseks valmiv iseauto ja selle liikumiseks vajalik nutikas taristu. Kõigi nende eesmärkide saavutamisele aitab kaasa tehnikaülikooli suurenenud IT-kompetents, kui TTÜ-ga liitus sel suvel IT-kolledž.

Esmaspäeval tulevärgiga avatav maamärk on ülikooli kingitus Mustamäe ja kogu Tallinna elanikele ning külalistele.  Maamärk on inspireeritud tehnikaülikooli aula katusesakkidest, see on 20 meetrit pikk ja ligi kaks meetrit kõrge.

Maamärgi projekteerija on Ülle Grišakov ja disainer TTÜ vilistlane Margus Triibmann. Ülle Grišakov on teinud TTÜ linnakusse mitmeid auhindu võitnud haljastuslahendusi, näiteks Akadeemikute allee arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!