Vabariigi president kuulutas välja ajaloo uurimistööde võistluse

1. sept. 2017 Vabariigi Presidendi Kantselei - Kommenteeri artiklit

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja kooliõpilastele suunatud ajaloo uurimistööde võistluse „Sada aastat Eesti riiki”.

Eesti Vabariigi sajas sünnipäev on tähtis verstapost ja  ajaloohuvilistena kutsub see meid tagasi vaatama selle saja aasta jooksul toimunule. Võistlusele oodatakse töid, mis on pühendatud kõigele, mis selle saja aasta jooksul Eesti riigis toimus.

Oma kevadises uurimistööde võistluse lõpukõnes juhtis president Kersti Kaljulaid tähelepanu sellele, et ajalugu on nagu sebra, kus valgele triibule järgneb alati must triip ja vastupidi. „Meie ülesanne peab olema tunda huvi mõlemate triipude vastu eesmärgiga venitada tulevikus valgeid triipe võimalikult pikaks, adudes põhjusi, mis teevad need mustad triibud võimalikuks,” ütles riigipea.

Vabariigi president on juba 19. korda toimuva konkursi patroon. Konkursi eesmärk on süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning õpetada nägema mineviku ja oleviku seoseid. Konkursil osalemiseks on määratud vanuseastmed: põhikool (5.–9. klass) ning gümnaasium (10.–12. klass) ja kutsekoolid. Uurimistööde esitajate vanuseline ülempiir on 21 aastat.

Konkurssi korraldab Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts ning seda toetavad Vabariigi Presidendi kultuurirahastu ning haridus- ja teadusministeerium.

Uurimistöid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad mitmete teadusasutuste esindajad. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale.

Uurimistööde postitamise viimane kuupäev on 31. märts 2018. Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!