VAT Teatri 30. sünnipäeva hooaeg algab väärikalt

29. sept. 2017 Tiiu Talvist VAT Teatri korraldus-ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

VAT Teatri, labürintteatriühenduse G9 ja rahvusraamatukogu kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on teatrisarja „Sajandi lugu” kuuluv lavastus „Sirgu Eesti”. Hetk proovist. Foto: Siim Vahur

 

1. oktoobril saab VAT Teater 30-aastaseks ning juubelihooajale vääriliselt on plaanis välja tuua ka väärikad uuslavastused.

Kohe VAT Teatri sünnipäevakuu alguses esietendub Eesti rahvusraamatukogus EV100 teatrisarja „Sajandi lugu” kuuluv lavastus „Sirgu Eesti”. Tegemist on rahvusraamatukogu, labürintteatriühenduse G9 ja VAT Teatri ühise kingitusega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning etendust on võimalik näha ainult kümme korda oktoobrikuu jooksul.

Sirgu Eesti” – 1930-ndad teatri moodi

Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater juhatavad vaatajad läbi labürindilaadse rahvusraamatukogu paralleelreaalsusesse – Eestisse, kus minevikku mäletatakse vaid kangelaslugudena. Välja ilmub aga noor Eduard, kes tahab inimesteni tuua ajaloolise tõe. Eduard ihkab rääkida murrangulistest 1930-ndatest, kui majanduskriisist ja sisepoliitilisest kemplemisest kurnatud isamaal tõstis pead uus jõud – vastuolulised vabadussõjalased, kelle eesotsas noor ja karismaatiline advokaat Artur Sirk. Ta tahab rääkida ajast, mil kogu Eesti oli sunnitud otsustama, millisel teel riigi ja rahvana jätkata.

Lavastus algab G9 juhitud publikurännakuga läbi rahvusraamatukogu salasoppide, sellele järgneb etendus suures saalis. Kogu terviku on loonud Aare Toikka koostöös G9 ja trupiga, laval on Katrin Saukas, Elina Reinold, Meelis Põdersoo, Tanel Saar, Margo Teder, Ago Soots, labürintteatriühendus G9 ja rahvusraamatukogu naiskoor (dirigent Anneli Surva).

Leedi Macbeth” Shakespeare’i radadel

19. detsembril esietendub W. Shakes­peare’i sonettidel ja näidendil „Mac­beth” põhinev lavastus „Leedi Macbeth”.

Leedi Macbethi lugu jutustab meile õrnast naisest, kellest saab kalkuleeriv koletis. Suure õnneiha ja võimujanu ajel loobub ta oma naiselikkusest ning asub tegutsema. Mõrv sünnitab hirmu ja hirm viib omakorda järgmise mõrvani. Verd voolab, inimesed kaovad, enesekindlus kasvab ning iga järgnev sooritus muutub aina lihtsamaks. Veri ihkab verd ja kõik ohvrid on võrdselt tema õnne tee peal ees. Ühel hetkel saab karikas täis ja kätelt pole võimalik enam verd maha pesta. Suudab inimene säärast nõiaringi murda?

Mängivad Elina Reinold, Ago Soots ja Margo Teder, kes on ka loo lavastaja.

Töötoad pakuvad rikkaliku valiku tegevusi

Täname õpetajaid, kelle südameasjaks on töötubade abil oma õpilastes teatriarmastust suurendada! Uues improteatri töötoas „LooVAT mõtlemist” on noored uue õppeaasta alguses juba kogu südamest lustinud. Varasemad lemmiktöötoad on samuti läbinud värskenduskuuri, näiteks „Lugu liikumises ja rütmis”. Õpetajaid rõõmustame uute läbiviijatega improteatri töötubades ning jätkuvad loovkirjutamise, lavavõitluse ja foorumteatri töötoad täiskasvanutele.

Töötubasid on meil seni toimunud lavastuste analüüsiks, õpilaste suhete parandamiseks, lastevanemate koosolekul, kooliteatris, eri kultuuride nädala raames, probleemide ennetustöö raames ja erivajadusega noortele. Aga võimalusi meie töötubasid kasutada on veel lõputult!

Kõigest uuest, aga ka juba eelmisel hooajal kavas olnud lavastustest ja töötubadest lähemalt meie kodulehelt www.vatteater.ee või telefonil 5349 2856.

PuudutaVAT Teatrit!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!