Notice: register_sidebar käitamisel tekkis viga. id jäi külgpaani "Widget Area 1" jaoks määramata. Vaikimisi on kasutusel "sidebar-1". Määra id väärtuseks "sidebar-1", et eemaldada see teade ja jätta olemasolev külgpaan alles. Lisainfo: WordPressi silumine. (See teade lisati versioonis 4.2.0.) in /home/r284395/public_html/wp-includes/functions.php on line 4667

Notice: register_sidebar käitamisel tekkis viga. id jäi külgpaani "Widget Area 2" jaoks määramata. Vaikimisi on kasutusel "sidebar-2". Määra id väärtuseks "sidebar-2", et eemaldada see teade ja jätta olemasolev külgpaan alles. Lisainfo: WordPressi silumine. (See teade lisati versioonis 4.2.0.) in /home/r284395/public_html/wp-includes/functions.php on line 4667
„25 tantsu” Vaba Laval : Õpetajate Leht

„25 tantsu” Vaba Laval

27. okt. 2017 Fine5 - „25 tantsu” Vaba Laval kommenteerimine on välja lülitatud
Notice: Undefined offset: 1 in /home/r284395/public_html/wp-content/themes/opleht/functions.php on line 430

Notice: Undefined variable: imagea in /home/r284395/public_html/wp-content/themes/opleht/functions.php on line 441

11. novembril kell 19 esietendub Vaba Lava teatrisaalis eriline lavastus „25 tantsu”, kus üle aastate kohtuvad laval paljud Fine5 tantsuteatriga 25 loomeaasta jooksul koostööd teinud tuntud tantsuloovisikud. Fine5 on järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Eesti kaasaegse tantsu maastikul. Teater loodi 1992. aastal, mil viis tantsijat modern­tantsuteatrist Nordstar asutasid oma trupi. Teatri eestvedajad Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik on aastate jooksul koolitanud ja teinud koostööd paljude suurepäraste Eesti tantsijate ning koreograafidega.

Teatri eesmärk on oma loometöö arendamise kõrval olnud loomeplatvormi loomine Eesti kaasaegsetele tantsijatele, heliloojatele ja kunstnikele ning ka rahvusvaheline koostöö. Fine5 on oma isikupärast loomingut esitanud 16 riigis. Teatri viimane projekt „Demultiplexia” ühendas neuroteadlased, helikunstniku ja audiovisuaalkunstniku Fine5 tantsijatega ja selle esietendus toimus programmi „EV 100” raames 14.09.2017 Brüsseli kaasaegse kunsti keskuses BOZAR. Teatri lavastused on rahvusvahelistel tantsukonkurssidel korduvalt preemiaid võitnud alates 1992. aastast, nad on esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teater on mitu korda nomineeritud Eesti teatri aastaauhindadele (sh tantsulavastuste laureaadid 2008 ja 2015).

Kõik lavastuses „25 tantsu” osalevad kunstnikud on omanäolised ja väga erinevad loojad, kuid olnud aastaid üksteisele loominguliseks toeks ja mõttekaaslaseks. Praegu on paljud Fine5-ga koostööd teinud tantsijad meie tantsukultuuri oluline osa nii Eestis kui ka väljaspool. Iga osaleja toob lavale lühietteaste oma ideega kas soolo või duetina ja seda kõike elavas ettekandes või videotantsu/filmina maailma eri paikadest. Ka nüüd, kui viibitakse üksteisest eemal ja elatakse eri kultuuriruumides, saadakse reaalselt ja virtuaalselt taas kokku ühe mõtteruumina – lavastuses „25 tantsu”. Nad kõik on koos Fine5-ga ja iseseisvalt loonud kultuurivälja enne ja nüüd.

Laval Tiina Ollesk, Renee Nõmmik, Anu Ruusmaa, Oleg Ostanin, Dmitri Kruus, Rain Saukas, Krõõt Juurak, Taavet Jansen, Helen Reitsnik, Olga Privis, Endro Roosimäe, Argo Liik, Tiina Mölder, Silver Soorsk, Simo Kruusement, Gert Preegel, Laura Kvelstein, Tatjana Romanova, Ants Kurist, Liina Tepand, Theodore Lee Parker. Teatri eriline tänu kuulub produtsent Ingrid Jasminile.


Comments are closed.