28 omavalitsust üle Eesti soovib oma põhikoole korrastada

6. okt. 2017 SA Innove - Kommenteeri artiklit

2. oktoobriks tuli omavalitsustel, kes soovisid raha taotleda põhikoolivõrgu korrastamiseks, esitada Innovesse investeerimisettepanek. Ettepanekuid laekus 28 linnavalitsuselt ja vallavalitsuselt üle Eesti, kes taotlesid kokku ligi 70 miljonit eurot. Euroopa regionaalarengu fondi toetust on võimalik anda 37 miljonit eurot.

Taotletav toetus aitab omavalitsustel viia koolimajad vastavusse õpilaste arvu langusega ning vähendada kulusid taristule.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on eesmärk see, et meie põhikoolid oleksid veelgi kodusemad, hubasemad ja soojemad: „Ühtlasi on tegu hea näitega omavalitsuste ja riigi koostööst, millest võidavad kõik, eriti õpilased ja õpetajad,” lisas minister.

Taotlusvooru said investeerimisettepanekuid esitada omavalitsused, kes liidavad põhikoole, sulgevad mõne põhikooli või põhikooliastme, on otsustanud sulgeda gümnaasiumiastme või leppinud riigiga kokku riigigümnaasiumi asutamises. Toetust antakse põhikooli õppehoone rekonstrueerimiseks või uue ehitamiseks,  sisustamiseks või ka koolivõrgu korrastamisel vabaneva hoone lammutamiseks. Taotlusvooru minimaalne toetussumma projekti kohta on 200 000 ja maksimaalne 5 miljonit eurot. Õppehoonete lammutamiseks sai küsida toetust kuni 200 000 eurot. Toetuse summale lisandub ettepaneku esitaja omafinantseering, mis on vähemalt 15% projekti abikõlblikest kuludest.

Innovesse esitatud investeerimisettepanekud vaatab läbi haridus- ja teadusministeeriumi ettepanekul moodustatud valikukomisjon, kelle hindamistulemuste alusel koostab ministeerium 2018. aasta alguses projektide nimekirja eelnõu investeeringute kavva kandmiseks. Investeeringute kava kinnitab Vabariigi Valitsus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!