Eesti lastekirjanduse keskus kutsub ette lugema

20. okt. 2017 Eesti lastekirjanduse keskus - Kommenteeri artiklit

Täna, 20. oktoobril tähistame Eestis ettelugemise päeva, mil tuletame kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, lugemist kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele. Laupäeval toimub üleriigilise laste ettelugemisvõistluse „Kõik on kõige targemad” finaal.

Anne Kõrge lastekirjanduse keskusest: „Kuigi raamatuid võib ette lugeda iga päev, siis täna tahame esile tõsta, kui oluline on ettelugemine ning kui suur tähtsus on raamatutel ja lugemisel.” Kõrge näeb ettelugemise rolli ka laiemalt: „Ettelugemiseks on tegelikult vajalikud vaid kolm tegurit – lugeja, tekst ja kuulaja(d) –, kuid see annab meile hoopis midagi enamat. Lisaks jutustatud loole on ju ettelugemise juures oluline ka koosolemine ja üksteise suhtes tähelepanelik olemine.”

21. oktoobril kell 12 kogunevad 4. klasside parimad ettelugejad Eesti lastekirjanduse keskusesse Tallinnas. Finaalvõistlusel loevad maakondi ning Tartut ja Tallinna esindavad lapsed ette katkendeid kooliteemalistest raamatutest. Lugemist hindab neljaliikmeline žürii: Vanalinna hariduskolleegiumi teatriklassi õpilased Johanna Poll ja Andri Suga, Eesti Rahvusringhäälingu lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ja lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Ettelugemise päeva traditsioon sai Eesti lastekirjanduse keskuses alguse 1994. aastal. Tänaseks on päeva ideega kaasa tulnud paljud koolid, lasteaiad ja raamatukogud üle Eesti. Sel päeval korraldatakse hommikusi ettelugemisi, nii ühis- kui ka võistulugemisi.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!