Esseekonkurss 7.−12. klassi õpilastele

5. okt. 2017 Eesti õpilasesinduste liit - Kommenteeri artiklit

Eesti õpilasesinduste liit koostöös välisministeeriumiga kuulutab välja esseekonkursi ,,Diplomaatia & rahu!”. Essekonkurss on mõeldud üldhariduskoolide 7.−12. klassile ja kutseõppeasutuste õpilastele.

Konkursile on oodatud esseed eesti või inglise keeles järgnevatel teemadel.

  1. „Millise suuna peaksid Euroopa Liit ja Eesti võtma Türgi või Venemaa suhtes?”
  2. „Kas populismi levik Euroopas on oht demokraatiale või osa sellest?”
  3. „Kas hääletussedel on püssikuulistki tugevam?”
  4. „Kuidas lahendada sõjaline kriis Ukrainas?”

Konkurss on avatud kõikidele huvilistele. Essee on võimalik saata Eesti õpilasesinduste liidu e-aadressil esseekonkurss@opilasliit.ee 3. oktoobrist kuni 10. novembrini. Esseele palume märkida autori nime, kooli, klassi, telefoninumbri ja meiliaadressi.

Saadetud esseede hindamiseks on välja valitud viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad: Madis Roodla (välisministri nõunik), Rynaldo Puusep (Eesti õpilasesinduste liidu rahvusvaheliste suhete valdkonna juht), Matthew Crandall (rahvusvaheliste suhete dotsent Tallinna ülikoolis), Annely Raudsepp (Tallinna teeninduskooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja) ning Kaia Laansoo (Kose gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse ja inglise keele õpetaja).

Esseekonkursi võitjal avaneb võimalus minna välisministriga välisvisiidile.

Teise ja kolmanda koha võitjad lähevad õhtusöögile esseekonkursi žürii liikmete ja välisministriga. Silmapaistvaimate tööde autoreid peetakse vääriliselt meeles. Auhinnagala parimatele kirjutajatele toimub välisministeeriumis.

Kõik konkursi esseed säilitatakse Eesti õpilasesinduste liidu koduleheküljel, parimad tööd avaldatakse meedias.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!