Kümnes Peeter Põllu päev kaasab osalejaid ettemõtlus-kerilauaga

20. okt. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

26. oktoobril korraldab Tartu ülikooli haridusteaduste instituut traditsioonilise Peeter Põllule pühendatud ettekandepäeva, mille teema on seekord „Uued väljakutsed õppimises ja õpetamises”. Tartu ülikooli psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro peab ettekande „Haridusteadlaste väljakutsed ja aju valikud” ning Arizona State University järeldoktor Tuul Sepp vaatleb individuaalsust ja koostöövõimet evolutsioonibioloogilisest vaatenurgast.

Pärastlõuna sisustab rühmatöö uudsel ettemõtlus-kerilaua (foresight-rotaatori) meetodil. Teemaks on haridusliku erivajadusega õpilane tavakoolis ning arutelu juhivad eripedagoogika osakonna üliõpilased ja õppejõud. Kasutatav kollektiivse mõttetegevuse meetod on korraldajate sõnul süstemaatiline ühine protsess ühise tulevikunägemuse ehitamiseks, otsuste kvaliteedi tõstmiseks ning toimingute kiirendamiseks.

Peeter Põllu päeval annab Tartu ülikooli sihtasutus üle Peeter Põllu stipendiumi. Stipendiumile, mille suurus on 1920 eurot, saavad kandideerida kõigi Eesti avalik-õiguslike kõrgkoolide õpetajakoolituse üliõpilased; stipendiumi määramisel arvestatakse taotleja õppetulemusi, teadusliku uurimistöö tulemuslikkust ja osalemist pedagoogika arendustegevuses.

Stipendium asutati taas 2008. aastal, jätkamaks traditsiooni, mis sündis 1931. a, kui loodi toetusrahafond Peeter Põllu mälestuse jäädvustamiseks ja pedagoogika populariseerimiseks.

Peeter Põld (1878−1930) oli väljapaistev Eesti haridustegelane ja pedagoogikateadlane. Tartu ülikooli haridusteaduste instituudis on saanud traditsiooniks igasügisene temale pühendatud teaduskonverents.

 


X Peeter Põllu päev „Uued väljakutsed õppimises ja õpetamises”

26. oktoobril TÜ haridusteaduste instituudi aulas (Tartu, Salme 1a)

  • 11.00 avamine ja tervitused.
  • 11.15 „Haridusteadlaste väljakutsed ja aju valikud” – professor Jaanus Harro, TÜ neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja.
  • 11.45 „Individuaalsus ja koostöövõime: evolutsioonibioloogiline vaatenurk” – Tuul Sepp, TÜ loomaökoloogia teadur, Arizona State University järeldoktor.
  • 12.15 Peeter Põllu stipendiumi väljaandmine ja laureaadi sõnavõtt.
  • 12.40 sissejuhatus pärastlõunasele rühmatööle: ettemõtlus-kerilaua (foresight-rotaatori) meetodi tutvustus.
  • 13.00 lõuna.
  • 13.30 arutelu rühmades: „HEV-õpilane tavakoolis”. Arutelu juhivad eripedagoogika osakonna üliõpilased ja õppejõud, modereerib Viktoria Neborjakina.
  • 16.05 päeva lõpetamine.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!