Kurtna kool testis õpilaste kehaliste võimete jälgimise e-keskkonda

2. okt. 2017 Victoria Parmas ajakirjanik - Kommenteeri artiklit

Kurtna kooli spordipäev.

27. septembril toimus Kurtna koolis eriline spordipäev – koos lastega sportisid ka õpetajad ja oma ala tippsportlased. Ühtlasi katsetati uut õpilaste kehaliste võimete ja vormisoleku testimise ja jälgimise e-keskkonda, mida saavad kasutama hakata kõik Eesti koolid.

Digitaalne arengukaart

2016. aastal hakkas Tartu ülikooli liikumislabor koolidele välja töötama uue liikumisõpetuse ainekava. Kurtna kooli tehnoloogiaõpetaja Jürgen Tina loodud e-keskkond on kavast see osa, mis aitab koostada igale õpilasele digitaalse arengukaardi. Uus digitaalne keskkond võimaldab õpilasel saada tagasisidet oma kehaliste võimete kohta. See ei ole hinnete panemise alus.

„Kehalisi võimeid on oluline mõõta, et suunata õpilasi neid edasi arendama,” selgitas kooli direktor Kristjan Saar, kelle sõnul on keskkond hea abivahend ka õpetajale ja riigile. „Koolid saavad lihtsamalt andmeid koguda, analüüsida ja end teiste koolidega võrrelda. Riigile annab aga ühtne andmebaas tagasisidet, millises kehalises seisundis on Eesti kooliõpilased.”

Lisaks uues ainekavas ette nähtud standardtestidele – ette painduvus, hoota kaugus, rippes hoie (poistel rippes käte kõverdamine), 60 m jooks –, saavad koolid sisestada keskkonda ka oma spetsiifiliste testide tulemusi. 1. oktoobrist liitub pilootprojektiga peale Kurtna veel üheksa kooli.

Tippsportlased lõid kaasa

Õpilaste innustamiseks osalesid Kurtna kooli erilisel spordipäevala ka mitmed tuntud tippsportlased: Liina Tšernov – Eesti meister keskmaajooksualadel; Martin Plaser – Eesti mitmekordne medalist Kreeka- Rooma maadluses ja spordiala eestvedaja; Helary Mägisalu – Kreeka-Rooma maadluse juunioride EM-i pronks 2017. aastal Dortmundis; Ken Mark Minkovski – hõbemedali omanik U17 noorte olümpiafestivalil Ungaris 2017 kaugushüppes (Ken Mark Minkovski õpib praegu Audentese spordigümnaasiumis 9. klassis ja tema 100 m jooksu rekord on 10,79); Kristjan Saar – Kurtna kooli direktor, mitmekordne Eesti meister vabamaadluses; Maali Kanemägi – Kurtna kooli õpetaja, endine Eesti naiste võrkpallikoondise liige.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!