Laulupeo kaheeurose mündi kujundus selgub laste joonistuskonkursil

6. okt. 2017 Eesti Pank - Kommenteeri artiklit

Eesti Pank annab 2019. aastal välja laulupeo 150 aasta juubelile pühendatud kaheeurose mündi, mille kujundus selgub laste ja noorte joonistuskonkursi kaudu.

„Laulupeo traditsioonil on eestlaste jaoks eriline tähendus, mis on ühendanud eri põlvkondi, noori ja vanu. Tahame vabariigi juubeli tähistamise vaimus anda lastele võimaluse valmistada üks eriline kingitus, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste rahakotti,” ütles Eesti Panga president Ardo Hansson.

Kaheeurose mündi kujunduse leidmiseks toimub lastele ja kuni 19-aastastele noortele mõeldud kaks kuud kestev joonistuskonkurss, mis algas 23. septembril ja kestab 22. novembrini. Eesti Pank korraldab joonistuskonkursi koos ERR-i Lastejaama ning Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutusega.

Joonistuskonkursi parimate tööde valimise lõppvoor on rahvahääletus internetis, mille üldvõitja joonistuse põhjal kujundab Eesti Pank kaheeurose mündi. Rahvahääletusele jõuab kokku kaheksa joonistust ja rahvahääletus toimub 2018. aasta kevadel.

Konkursi eesmärk on leida mündi tagaküljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. aastapäeva. Tegemist on Euroopa esimese kaheeurose mündiga, mille kujunduse autor on laps või noor.

Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel kõige popimad tööd neljas vanusegrupis ja iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanusegrupid on: koolieelik kuni 3. klass, 4.‒6. klass, 7.‒9. klass, gümnaasium või kuni 19-aastased.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank tuhandeeurose kunstitarvete kinkekaardiga. Laste juhendajatele ja kunstiõpetajatele mõeldud infotund toimub keskpanga muuseumis täna, 6. oktoobril kell 15. Infotunnist teeb Eesti Pank oma YouTube’i kanalis otseülekande ja hiljem riputab üles videosalvestuse.

Joonistuskonkursi küsimuste korral võib kirjutada aadressile muuseum@eestipank.ee või helistada telefonil 6680 840.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!