Mis toimub? Vastab Kostivere kooli direktor Olga Saikovskaja

13. okt. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Olga Saikovskaja

Kostivere koolis on oluline märksõna individuaalne lähenemine: kooli tugimeeskond koosneb eripedagoogist, sotsiaalpedagoogist, psühholoogist, logopeedist, kahest abiõpetajast, rääkimata juba väikeklassi ning üks ühele õpetajatest. Võib öelda, et 144 lapse jaoks spetsialiste jagub ning on tehtud kõikvõimalikke pingutusi selleks, et õpetajad saaksid oma tööd rahulikult teha ning õpilased tunneksid õppimisest ning koolielust rõõmu. Rahuloluküsimustikud näitavad, et kooliperel läheb hästi.

Samas sõltub andekamate laste areng ikkagi aineõpetajast, tema pühendumisest oma tööle ning oskusest lapse silmad särama panna. Meie kooli õpetajad jagavad lisamaterjale ning suunavad lapsi olümpiaadidele ja ainevõistlustele, kuid tunnis ei ole tihtipeale piisavalt aega, et veelgi süvendatumalt tublimatega koostööd teha.

Lahenduse sellele oleme leidnud ainepõhiste huviringide näol: sinna kogunevad spordi-, täppisteaduste, inglise keele ning eesti keele huvilised, kes õpetaja juhendamisel valmistuvad olümpiaadideks, võtavad läbi õppekavaväliseid teemasid, panevad aluse põnevatele projektidele, kirjutavad valmis kooliajalehe ning teevad muud huviäratavat. Sellel õppeaastal on meie koolis kaks inglise keele ringi, kaks robootikaringi (WeDO 1.–3. klassile ning EV3 4.–9. klassile), üks matemaatikaring 5.–9. klassile ning loodusteaduste huviring LoTe 6. kuni 9. klassile. Lisaks on võimalus käia kergejõustikus, spordistuudios, mudilaskooris jm.

Et lapsed saaksid rahulikult oma valiku teha, on neil septembris lubatud kõik ringid läbi proovida ning alles oktoobrikuus panevad nad ennast kindlasse kohta kirja. See vähendab olukordi, kus paari nädala jooksul saab õpilane aru, et on valesti valinud, ning peab siis „kannatama” õppeaasta lõpuni või lihtsalt loobub huvitegevusest.

Kostivere kooli huviringid on õpilastele tasuta, samas on ringidel nüüdisaegne varustus, alustades robootikakomplektidest, tahvel- ja sülearvutitest ning lõpetades uhke võimla ning staadioniga.

Oluline on, et aineõpetajad ei pea tegutsema andekamate laste arendamisega mitte oma vabast ajast, vaid huviringi juhendajatena, saades selle eest kooli poolt ka tasu.

Koolivaheaegadel suunab meie kool lapsi TTÜ Mektory tehnoloogialaagrisse, kandes suuremat osa osalustasust: nii leiavad õpilased juba varases eas tee ülikooli.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!