Mis toimub? Vastab Tamsalu gümnaasiumi direktor Tiina Parmasto

6. okt. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Tiina Parmasto

Meie koolis on päevakorral digivaldkonna areng. Riigi toetustega saime õpetajatele uusi arvuteid ja tahvelarvuteid osta. Õpetajad on läbinud koolitusi, kuidas neid õppetöös kasutada. See on seda aastat läbiv teema.

Möödunud aasta lõpust kasutavad meie 1.–4. klassi õpilased õppetöös aktiivselt ka tahvel­arvutit. Selles vanuses on käelise tegevuse osakaal lastele arengu seisukohalt kõige olulisem ja seepärast tahvelarvuti kasutamine vaid rikastab õppetööd. Lapsed võtavad arvutit kui töövahendit, mitte kui mänguasja. Tahvelarvuti on õppimise jaoks. Suhtumine on täiesti paigas.

Teeme+” programmist saime toetust robootikaseadmete ostmiseks. Nüüd oleme otsustanud integreerida algklasside õppekavasse ka robootikavaldkonna võimalused ja anda selleks õpetajatele teadmisi. Võimaluse selleks annab meile haridustehnoloogi olemasolu koolis.

Oluline teema on eeloleval perioodil meie kooli hariduslike erivajadustega lapsed. Meil on nüüd lõpuks nii psühholoog, sotsiaalpedagoog, logopeed kui ka eripedagoog, lisaks oleme võimaldanud õpetajatele erivajadusi käsitlevaid koolitusi ning õppida mänguteraapiat. Tänu sellele saame välja töötada erivajadustega laste toetamise süsteemi. Praegu viime klasside kaupa läbi ümarlaudu, kus vaatame üle, missugused lapsed seal abi vajavad ja kuidas neid saab aidata.

Sel õppeaastal alustab meie koolis tööd neli uut õpetajat, kellele püüame toetust tagada. Eelmisel aastal saatis üks meie noor õpetaja alustavat õpetajat toetava kooli võrgustikule kirja, et Tamsalu koolis on teda väga hästi toetatud. Pärast seda otsustasime, et meie kool liitub alustavat õpetajat toetavate koolide võrgustikuga. See motiveerib meid uute õpetajate toetamisel järjekindel olema. Esmajärjekorras tagasime igale õpetajale mentori.

Selle nädala teema on Teadlaste Öö festival oma kümne töötoaga, kuhu emad-isad ja vanaemad-vanaisad tulevad vaatama. Eelmisel aastal oli väga palju külastajaid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!