Noorteühingud saavad oma tegevuseks taotleda riigieelarvelist toetust

2. okt. 2017 HTM - Kommenteeri artiklit

Aastatoetust võivad taotleda noorteühingud, millel on vähemalt 500 liiget, kellest kaks kolmandikku on noored ning mis tegutseb vähemalt viies maakonnas. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. novembriks Eesti noorsootöö keskuse konkursiveebis.

Toetust saavate ühingute tegevus peab olema seotud noortevaldkonna arengukavas määratletud pikaajaliste eesmärkidega:
noorel on rohkem valikuid oma loome- ja arengupotentsiaali avamiseks;
noorel on väiksem risk olla tõrjutud;
noorte osalus otsustes on rohkem toetatud;
noortevaldkonna toimimine on mõjusam.

Sarnaselt eelmise aastaga on ka nüüd noorteühingutel  võimalus taotleda aastatoetust üheks või kaheks kalendriaastaks. Üheks aastaks taotledes tuleb ühingul kirjeldada oma tegevuse mõju vähemalt kahe noortevaldkonna arengukava alaeesmärgi saavutamisse ja kaheks aastaks taotledes panustamist kõigi nelja alaeesmärgi saavutamisse.

Taotlustingimused on ministeeriumi kodulehel. Tingimuste ja taotluse esitamise korralduse selgitamiseks toimub 12. oktoobril noorteühingutele infopäev.

  1. aastal sai riigieelarvelist toetust 18 üleriigilist noorteühingut kogusummas ligi pool miljonit eurot.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!