President Kaljulaid Jüri gümnaasiumis: minge kõik valima!

5. okt. 2017 Vabariigi Presidendi Kantselei - Kommenteeri artiklit

President Kersti Kaljulaid andis täna Jüri gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni, kus rääkis noortele riigi toimimisest ning esindusdemokraatiast ja igaühe rollist selle hoidmisel. Riigipea kutsus kõiki noori üles aktiivselt valima ning tunni lõpetuseks osales ka ise e-hääletusel.

Vabariigi presidendi sõnul peab valimistel hääletamiseks tegema sarnast tööd, mida õpilased iga päev teevad — otsima infot ja süvenema teemadesse. Valimisi ei saa võtta kergekäeliselt, see on palju rohkem kui üks linnuke ekraanil või sedelil, lausus president Kaljulaid.

„Tehke endale selgeks, kes on kandidaadid, mille eest nad seisavad ning kas nende põhimõtted lähevad teie omadega kokku. Oluline on valida end esindama inimene, kes käituks eri situatsioonides teie moodi ning kes seisab kogukonna huvide eest,” lausus riigipea.

Tänasest on võimalik kohalikel valimistel elektrooniliselt hääletada ning eelhääletada. Tänavustel kohaliku omavalitsuste volikogude valimistel saavad esimest korda valida ka 16- ja 17-aastased. Rae vallas on ligi 300 noort, kes saavad esmakordselt valida.

President Kaljulaid kutsus 25. septembril sotsiaalmeedias kõiki noori üles kohalike volikogude valimistel osalema ning jagama oma mõtteid selle kohta, mida nende kodukohas võiks muuta ja paremini teha. Kampaania teemaviide on #nooredvalima.

Reedel annab president Kaljulaid ühiskonnaõpetuse tunni Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!