Sügise saladused

31. okt. 2017 Jekaterina Korolko Narva Vanalinna riigikooli õpetaja - Kommenteeri artiklit

Kas te teate, kuidas ja millal ravimtaimi korjata? Sellele küsimusele saate vastuse, kui lähete Kauksi looduskeskusesse ekskursioonile „Loodusapteek on avatud”.

Tänu Narva Vanalinna riigikooli direktorile Tatjana Stepanovale, meie koostööpartneritele OÜ Vestifexile ja keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK) said Narva Vanalinna riigikooli 2. a klassi õpilased oktoobri lõpus võimaluse käia õppereisil ning rakendada tunnis omandatud teadmisi.

Põneva metsas käigu ajal saime teada, missugused ravimtaimed kasvavad meie ümber ja kuidas neid õigesti korjata, milliste haiguste ravimiseks neid kasutada.

Mööda metsa joostes saime maitsta pohli, mis on väga vitamiinirikkad. Kadakamarjade mõru maitse aga ei olnud kõigile meelepärane, vaatamata sellele, et neil on organismi puhastav toime. Õpilaste jaoks oli üllatus, et piibeleht on tugevatoimeline südamerohi. Tuleb silmas pidada, et maikellukese osad, eriti marjad ja seemned, on väga mürgised. Kas kõiki neid teadmisi oleks saanud omandada koolipingis?

RMK loodusprogrammide abil saime korraldada toredat õpet väljaspool kooli. See võimaldas lastel kõikide meelte abil õppida ainekavas ettenähtud teemasid.

Lapsed said joosta värskes õhus, süüa pohli ja kadakamarju, otsida ja uurida kärbseseeni. Silmale pakkus ilu sügisene värvirikkus. Kuum tervislik taimetee oli pärast pikka jalutuskäiku mõnus ja soojendav. Kõigile meelepärane õppereis jääb veel kauaks ajaks meelde.

Jällenägemiseni sügiseses metsas!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!