Täiskasvanud õppija nädala lõpetab täiskasvanuhariduse foorum

26. okt. 2017 HTM - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval, 26. oktoobril toimub Tallinnas hotellis Euroopa täiskasvanuhariduse foorum, mille fookuses on eri põlvkondadest õppijad. Täiskasvanud õppija nädala kulminatsiooniüritusel otsivad personalijuhid ja koolitajad lahendusi tänastele täiskasvanuhariduse väljakutsetele.

„Täiskasvanuharidus on üha kiirenevate tehnoloogiliste muutuste ja ühiskonna vananemise tõttu järjest olulisem ning vajab seniste rõhuasetuste ümberhindamist,” tutvustas foorumi eesmärke koordinaator Monica Marfeldt.

Täiskasvanuhariduse kasvavat rolli on mõistnud ka Eesti tööandjad ja töötajad. Kui 2010. aastal tegeles töötajate koolitamisega ligi 65% ettevõtetest, siis praeguseks on see jõudnud 90% lähedale. Samuti on märkimisväärselt kasvanud koolitustele tehtavate kulude suurus. Viimase seitsme aasta jooksul on ettevõtete kulud töötaja koolitamise kohta peaaegu kahekordistunud. Täienduskoolitused hõlmavad üha suuremat osa töötajaskonnast.

Foorumi peaesinejad on oma valdkonna tipud: täiskasvanuhariduse seotusest kaasaegse õpikäsitusega räägib Tartu ülikooli õpetajahariduse professor Äli Leijen, eri põlvkondade koolitamise edulugu tutvustab Elisa Eesti AS-i näitel personalijuht Kaija Teemägi. Paneeldiskussioonis jagavad kogemusi ja teadmisi Marika Kaasik, Tiina Tambaum, Kairi Pauskar, Jelena Lohmatova ja Elmo Puidet.

Foorumil otsitakse vastuseid aktuaalsetele haridusküsimustele ning proovitakse leida lahendusi elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse probleemidele. Ühtlasi arutatakse, kuidas saab koolitaja kiiresti arenevas ühiskonnas täita eri põlvkondadest õppijate ootusi – milliseid metoodikaid selleks kasutada ning kuidas uusi lähenemisi rakendada.

Päevast teeb otseülekande Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE ja seda saab vaadata eesti keeles siit ja inglise keeles siit.

Rohkem infot foorumi kohta siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!