Tallinna filharmoonia toob lavale uue kontsertetenduse noortele

10. okt. 2017 Tallinna filharmoonia - Kommenteeri artiklit

14. oktoobril esietendub Kristo Matsoni  ja Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus”

Tallinna filharmoonia toob igal aastal lavale ühe uue Eesti oma muusikateose noortele. Sel nädalal saab lavaküpseks noore helilooja Kristo Matsoni ja lastekirjanik Ilmar Tomuski kogupere kontsertetendus „Trikiga küsimus”. 

„Meie eesmärk oli luua vaimukas lugu võlumaailmast, kus kõik on võimalik. Etenduse keskseks teemaks valisime mustkunsti, mis on üks neid universaalseid kunstivorme, mida naudivad nii lapsed kui ka täiskasvanud,” ütles helilooja Kristo Matson.

„Panime etenduse sisse salapära, millel on oluline roll inimeste loovuse arendamisel. Tegelenud lastele ja noortele muusikalise loovuse õpetamisega, olen hakanud tähele panema, et loovus on tähtis ka täiskasvanute maailmas,” rääkis Kristo Matson. „Mida me loovuse all mõtleme? On see tarkus või kavalus või hoopis võime lahendada olukordi uuel viisil. Muusikaline loovus annab sageli lastele hilisema enesekindluse mistahes elukutsel tegutseda. Kontsertetenduses saab näha, kui väga on vaja unistada!”

„Trikiga küsimus” on etendus noortelt muusikutelt noorele publikule. Lavastuses teevad kaasa Tallinna muusikakeskkooli 10. klassi laulu eriala õpilane Annaliis Telgmaa, „Klassikatähtedest” tuntud fagotimängija Jakob Peäske, sel aastal laulupeodebüüdi teinud dirigent Edmar Tuul ja Tallinna kammerorkester.

Kontsertetendus „Trikiga küsimus” esietendub laupäeval, 14. oktoobril kell 14 Mustpeade majas. Kolme Tallinna kooli (Tallinna Audentese erakooli ja Õismäe gümnaasiumi, Gustav Adolfi gümnaasiumi) õpilased saavad kontsertetendust näha koolis 12. ja 13. oktoobril.

Laval muusikud ja mustkunstnik

„Trikiga küsimus” pakub nalja ja põnevust just sellises stiilis, nagu koolinoored seda armastavad. Lavalaudadele astub mustkunstnik Meelis Kubo, kelle päevast päeva harjutavad muusikud võtavad nõuks paljastada.

Lugu, mille „Trikiga küsimus” vaatajatele jutustab, on järgmine.

Ühe igati tavapärase, ent väga püüdliku ja andeka Eesti koolitüdruku Marleen-Desiree unistus on saada lauljaks. Ent nagu igaühel meist, keda ootavad ees tähtsad eluvalikud, kipuvad ka teda kimbutama kahtlused, kuidas ja kas üldse on võimalik oma eluunistust ellu viia. Päevast päeva laulmisega tegeledes ja harjutades tuleb tüdrukul püsida järjel ka kõigi ülejäänud koolitöödega.

Ajaliselt pealesuruva koolitöö pärast otsustab Marleen-Desiree oma ema soovitusel teha intervjuu kuulsa mustkunstnikuga. Pidades küll  trikitamist tobedaks inimeste pettuseks, otsustab Marleen-Desiree siiski mustkunstnikuga kohtuda ja tõestada otse vaataja silme ees – otse kontserdisaalis,  et mustkunstnikul ei ole tegelikult mingeid erilisi võimeid.

Näib, et nüüd läheb alles põnevaks, sest nii lihtne, nagu Marleen-Desiree loodab, see siiski pole. Otse publiku silme ees rulluvad lahti ülipõnevad ja maagilised hetked, mille tunnistajaks olemisest ei taha naljalt keegi loobuda.

Kolmas muusikateos „Noorte filharmoonia” sarjas

Kristo Matsoni/Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus” on kolmas teos Tallinna filharmoonia „Noorte filharmoonia” sarjas, mis kord aastas toob lavale uue muusikateose Eesti heliloojatelt noortele. Varasemalt on samas sarjas valminud Rasmus Puuri ja Eno Raua kontsertjutustus „Sipsik” ning Rein Rannapi ja Andrus Kivirähki „Vana saabas”.

„TRIKIGA KÜSIMUS” (kontsertetendus)

Helilooja Kristo Matson.

Sõnad Ilmar Tomusk.

Mustkunstnik Meelis Kubo.

Laulja Annaliis Telgmaa.

Fagott  Jakob Peäske.

Dirigent Edmar Tuul.

Tallinna kammerorkester.

Kestus 45 minutit.

Esietendus 14. oktoobril kell 14 Tallinna filharmoonia Mustpeade majas

Lisainformatsioon: www.tallinnafilharmoonia.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!