Tartu täitus taas haridusaruteluga

27. okt. 2017 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Loomade üle koolimajas rõõmustavad nii HEV- kui ka tavalapsed ja kooli personal, rääkis Sirja Saar (vasakult) Annelinna gümnaasiumis toimunud loomateraapia aluste koolitusel. Tallinna Arte gümnaasiumi õpetajad Maret Nugis ja Tatjana Demjanovskaja tegid Ruudi ja Tommiga lähemalt tutvust. Foto: Sirje Pärismaa

 

Juba kolmandat aastat oli Tartus sügisvaheajal haridusfestival, millel oli kolmel päeval koolides üle 40 koolituse, loengu, töötoa. Kõige kiiremini täitusid koolitused käitumisraskuste, õpioskuste ja vanema-lapse suhete teemal.

Huvi ja kõneainet andsid Tiit Kõnnusaare kriitilises olukorras suhtlemise koolitus ja Kairi Noole loeng käitumisraskustega toimetulekust. Saalitäie rahvast leidsid eest oskuste õppe meetodi autor Ben Furman ja Grete Arro, kes kõneles, kuidas vanemad saavad toetada oma last nii, et õppida oleks mõnusam.

Üldtuntud nimed tõid kohale 70–80 ja enamgi huvilist,” rääkis festivali eestvedaja, Tartu linnavalitsuse haridusosakonna jurist Kairit Peekman. Petersoni gümnaasiumis läks täissaalile ja andis häid emotsioone näitleja Märt Koigi neljatunnine koolitus.

Sel aastal tegime festivalil ainult seda, mida koolid välja pakkusid,” sõnas Kairit Peekman. „Haridusosakonnalt on vaid üks arutelu – õpetaja ja õpilaste õiguste ja kohustuste teemal. Polnud ka HTM-i ja haridusosakonna ühiseid õpitube, nagu eelmistel kordadel.”

Et mullu ja tunamullu tekkis õpetajail raskusi linna ühest otsast teise jõudmisega ja ühel ajal oli eri piirkondades mitmeid koolitusi, jagati tänavu päevad linnaosade kaupa. Teisipäeval olid „aktsioonis” Annelinna, kolmapäeval Karlova-Variku-Tamme ja neljapäeval kesklinna koolid.

Nagu tavaks saanud, tuli Tartusse õpetajaid ka mujalt Eestist. Näiteks Tallinna Arte gümnaasiumist saabus Tartusse paarkümmend õpetajat. Irina Demjanovskaja rääkis, et oma koolimajas vaheajal istumise asemel oli märksa mõttekam tulla Tartusse festivalile, kus kuuleb uusi tarkusi. Üks koolitus, mille Demjanovskaja välja valis, oli Sirja Saare loomateraapia.

Kairit Peekman märkis, et osalejate arvust tähtsam on inimeste rahulolu. Kui osalejaid koguneb väga palju, jäävad ruumid väikseks, halb on istuda ja õhku vähe. Mida suurem auditoorium, seda kaugemaks jääb rääkija.

Tahaks, et kõigil ikka hea oleks ja igaüks leiaks endale midagi,” lausus Peekman. „Äkki ei saa suures seltskonnas sellist emotsiooni, nagu oleks väiksemast saanud? Tahaks, et festivali sündmused ei jääks pinnapealseks ja kaugeks, vaid puudutaksid. Kaks varasemat aastat on inimesed läinud ära hea tundega. Kas ka tänavu? Ootame tagasisidet.”

Igal õhtul pakuti ka meelelahutust: Annelinna gümnaasiumis oli vene laulu festival, Athena keskuses Õ-klubi ja Pauluse kirikus Karlova koorikooli kontsert.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!