TÜ arstiteaduskond tähistab 385. aastapäeva

9. okt. 2017 - Kommenteeri artiklit

Sel nädalal tähistatakse Tartu ülikoolis arstiteaduskonna 385. aastapäeva kahe konverentsi, arstiteaduskonna medalite kätteandmise ning parimate tunnustamisega. Traditsioonilise aastapäeva konverentsi fookusteema on „Teadus terviseks!”, et tuua tähelepanu teadusuuringute olulisusele Eesti rahva tervise edendamisel.

„Tervishoiuküsimustes otsuste tegemiseks on vaja teaduslikke uuringuid, mille tulemustele põhinedes saaks järeldusi teha. Terviseteaduste puudulik riiklik rahastamine häirib nii baas- kui ka rakenduslike uuringute korraldust, mis mõjub omakorda negatiivselt nii Eesti rahva tervisele kui Eesti majanduse arengule,” rääkis Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember. „Et tuua tähelepanu meie valdkonna teadlastele, keda on viimastel aastatel tunnustatud terviseuuringute alal, otsustasime nende uurimistöid aastapäeva konverentsil lähemalt tutvustada.

Kõigile huvilistele avatud aastapäevaüritused algavad neljapäeval, 12. oktoobril Biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad 21 suulise ja 62 stendiettekandega viimase aasta teadusuuringute tulemusi.

13. oktoobril toimub Biomeedikumis konverents „Teadus terviseks! Riiklike preemiatega tunnustatud uuringud”. Konverentsi avab akadeemilise loenguga Helsingi ülikooli emeriitprofessor ning vastvalitud Tartu ülikooli audoktor Markku Kaste, kes kuulub maailma tippu akuutse insuldi uuringute vallas. Seejärel tutvustavad oma uurimistööd kaheksa meditsiiniteaduste valdkonna arstiteadlast, kellel on oluline roll terviseuuringute läbiviimisel ja keda on selle eest tunnustatud riikliku teaduspreemiaga. Juttu tuleb diabeedist, molekulaardiagnostika võimalustest, infektsioonidest, paanikahäirest, pärilikust autoimmuunsest sündroomist, südame-veresoonkonnahaiguste varajasest avastamisest, psoriaasist ja vähiuuringutest.

Reede, 13. oktoobri õhtul toimuval dekaani vastuvõtul Tartu ülikooli muuseumi valges saalis antakse kätte Tartu ülikooli arstiteaduskonna medalid, SA TÜ kliinikumi teadustöö preemia, mitmed stipendiumid ning tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid.

Sel aastal pälvivad arstiteaduskonna medali laste gastroenteroloogia dotsent ja arstiteaduse ingliskeelse bakalaureuse- ja magistriõppe programmijuht Oivi Uibo pühendunud töö eest ingliskeelse arstiõppe programmi arendamisel ning gastroentroloogia dotsent Riina Salupere järjepideva töö eest arstide pädevushindamise komisjoni juhtimisel.

Arstiteaduskonna aastapäeva programmiga saab lähemalt tutvuda meditsiiniteaduste valdkonna kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!