Eesti rahvaraamatukogud korraldavad noorte kunstnike näitusi

27. nov. 2017 Tallinna keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Täna, 27. novembril ehitavad Tallinna kunstikooli õpilased Solarise keskusesse tuhandest raamatust koosneva installatsiooni, millega kutsutakse noori kunstnikke üles looma Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul oma teostest üle Eesti rahvaraamatukogudes näitusi.

„Eesti rahvaraamatukogud avavad Eesti riigi sajanda sünnipäeva puhul oma näitusepinnad kohalikele noortele ja üle Eesti toimuvad raamatukogudes ainult noorte näitused,” ütles Tallinna keskraamatukogu ja Eesti raamatukogude ühiskingituse „Kunst raamatukokku” projektijuht Maarja Pildre. „Praegu otsime noori kunstnikke ja paneme kokku näitusekavasid. Eesmärk on korraldada juubeliaasta jooksul üle Eesti raamatukogudes vähemalt 1000 näitust.”

Pildre sõnul on praeguseks liitunud raamatukogude ühiskingitusega 255 raamatukogu üle Eesti ja kaetud on kõik maakonnad. Tema sõnul annavad raamatukogud noortele kunstnikele väljendusvahendite valikul vabad käed. „Oodatud on nii ühis- kui ka isikunäitused, samuti looming traditsioonilisest maalikunstist kuni videoinstallatsioonide, häppeningide ja moekunstini,” ütles Pildre. Näituse tegemiseks tuleb 14‒26-aastaste kunstnikel võtta ühendust kohaliku raamatukoguga.

27. novembril kell 17.30 alustavad Tallinna kunstikooli õpilased Solarise keskuses valmistama tuhandest kasutatud raamatust koosneva installatsiooni tegemist. Valmiv raamatuinstallatsioon kujutab trooni lugejale. Installatsiooni saab näha 27. ja 28. novembril Solarise keskuses, hiljem aga Tallinna keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Raamatuinstallatsiooni loomist korraldab Tallinna keskraamatukogu, Raamatusaatkond, paberimuuseum ja Tallinna kunstikool. EV100 kingituse „Kunst raamatukokku” kohta lähemalt siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!