Euroopa kutseoskuste nädal näitab oskusõppe eriilmelisust ka Eestis

20. nov. 2017 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Sel nädalal, 20.–24. novembrini tähistatakse Euroopa Liidu liikmesriikides kokku üle tuhande sündmusega kutseoskuste nädalat. Teist aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes korraldavad oskusõpet tutvustavaid sündmusi.

„Suur hulk tublisid noori on saanud tuule tiibadesse just tänu kutsekoolis õpitud oskusele, mis sai alguse hobist või kirest. Alles hiljuti tõestasid Abu Dhabis toimunud maailma kutsemeistrivõistlustel pronksmedali võitnud noored maastikuehitajad, et meie kutseharidus on maailmatasemel,” rääkis SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuht Liina Reinsaar.

„Euroopa kutseoskuste nädal kutsub oma annet avastama. Seda, kuidas kujundada oma andest või hobist tulevikutöö, tasub kindlasti oma silmaga kutsekoolidesse uurima tulla,” lisas Reinsaar.

Kutseoskuste nädala jooksul on huvilistel võimalus külastada mitmeid kutsekoole ning osaleda töötubades, loengutes, võistlustel ja oskuste aasta inspiratsiooniüritusel. Näiteks Luua metsanduskool ootab Tallinnas kõiki metsanduse töötubadesse, Tallinna majanduskool avalikele loengutele ning Tartu kunstikool 24 tunni koomiksimaratonile.

Lisaks teevad kutsekoolid kogukonnale kingitusi. Näiteks Tallinna ehituskool valmistab EV100 puhul SOS lastekülale kingituseks sada lastetooli, Tartu tervishoiu kõrgkooli lapsehoidja eriala õpilased valmistavad Tartu lasteaedadele eakohased kätepesujuhendid ning Järvamaa kutsehariduskeskus sõidab külla oma piirkonna üldhariduskoolidele.

Ülevaate Eestis toimuvatest sündmustest leiab kutsehariduse infoportaalist ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt. Jälgi meeleolukaid tegemisi ka kutsehariduse Facebooki lehel.

Neil, kes ise sündmustest osa võtta ei saa, on võimalus kutsekoole külastada endale sobival ajal virtuaaltuuride vahendusel.

Samal ajal liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon 22.–24 novembrini Brüsselis sündmusi, nagu kutsehariduse konverents, ettevõtete ja haridusasutuste tippkohtumine (Enterprise-Education Summit) ning kokkuvõttev kutseoskuste nädala lõppsündmus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!