Haridus- ja teadusministeeriumi meelest kahjustab riigikohtu tänane otsus laste huve

10. nov. 2017 HTM - 2 kommentaari
Haridus- ja teadusministeerium on hämmingus riigikohtu täna avaldatud otsusega, mis pani riigile kohustuse hüvitada omavalitsustele tegevuskulud, kui laps õpib teise omavalitsuse koolis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul piirab ja kitsendab tänane otsus kõige enam just laste võimalusi valida sobiv kool, kui see asub teises omavalitsuses. „Paljud lapsed käivad teise omavalitsuse koolis kindlatel põhjustel, näiteks erivajaduste ja tugiteenuste olemasolu tõttu, samuti vahetatakse koole koolikiusamise tõttu või soovitakse teise õppesuunaga kooli. Selle kohtulahendiga kaob naaberomavalitsuse huvi vastu võtta teises omavalitsuses elavat last. Selle kohtulahendiga võib tekkida olukord, kus teine omavalitsus keeldub lapse vastuvõtmisest, sest temaga kaasnevaid kulusid enam ei kompenseerita. Selle valguses jääksid valikuvõimalused lastele tulevikus kättesaamatuks. Kõige enam kannatabki kahjuks just laps ja lapsevanem,” selgitas Reps.

Ministeerium austab kohtulahendit ja analüüsib koostöös riigikogu ning teiste parimate ekspertidega, kuidas vajadusel teha seadusemuudatusi ning olulisi muutusi kogu hariduse rahastamisel.

 


2 kommentaari teemale “Haridus- ja teadusministeeriumi meelest kahjustab riigikohtu tänane otsus laste huve”

  1. D1 ütleb:

    Riigikohtu otsuse aluseks on keskendumine teatud seadustele: ATS, Võlaõigusseadus… . Kus määratletakse muu hulgas ettevõtete, firmade, organisatsioonide finantsilise suhtlemise ehk fiskaalpoliitika alused. Siin ei ole “inimsõbralikkusega” mingit pistmist mis ei haaku alati lapse ja vanema huvidega.
    Kooli siiski valida saama peaks aga sellele eelnegu põhjendus kohalikule omavalitsusele. Pearaha jäägu õpilasega kaasas käima. KOV-id saavad vajadusel kokku leppida ka “karbiraha” (maj kulude) arvestamise. Tegelikult uue haldusreformi käigus need probleemid vähenevad kuna KOV-id on suuremad ja tavaliselt mitme kooliga.

  2. Jaanus ütleb:

    Antud juhul on asja teravik mujal. Täitevvõimu esindaja, tuues appi rahva ja eeskätt laste huvid (nende arvates), ründab sõltumatut kohtuvõimu. Teatud erakond on seda ennegi teinud. See on, pehmelt öeldes, Eesti riiki kahjustav tegevus.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!