Laternapidu ja helkiv aed Tartu Lotte lasteaias

23. nov. 2017 Janne Juur Tartu Lotte lasteaia õpetaja - Kommenteeri artiklit

21. november oli Tartu Lotte lasteaias eriline. Hommikul koguneti lasteaia saali, kus toimus laternapidu. Laternapeo korraldajad olid rühmad Kirjud Linnupojad ja Usinad Sajajalgsed.

Laternapidu on saksa traditsioon, millega tähistatakse seal püha Martini päeva, kust on tulnud ka meie mardipäev. Saksa traditsioonide tähistamine on meil saanud iga-aastaseks just seetõttu, et meie lasteaias saavad lapsed õppida õpetaja Imbi Mesila juhendamisel saksa keelt. Igal aastal on meil lasteaias ka Saksamaa ülikoolide praktikandid, kes õpivad seal kas lasteaiaõpetajaks või mõnd muud haridusega seotud eriala.

Selle päeva hommikul otsustasime teha mõnusa jutuvestmishommiku laternate valgel. Iga laps oli kodus kas ise meisterdanud või kaasa toonud laterna, kus põles tuluke. Lauldi saksa keeles ning kuulati muinasjuttu laternast.

Kuna püha Martin tegi head, otsustasime ka omalt poolt head teha ning ühendasime peoga üleskutse „Lotte lasteaia sada meetrit helkivat aeda”. Kogusime lapsevanemate abiga kokku kodudes kasutult seisavad helkurid ning riputasime need lasteaeda ümbritseva aia külge. Sealt saab endale helkuri võtta igaüks, kellel veel helkurit ei ole, ja seda täiesti tasuta. Sel viisil soovime Eesti Vabariik 100 raames teha inimestele head teha. Ühtlasi seadsime eesmärgiks suurendada nii laste kui ka täiskasvanute teadlikkust selle kohta, et helkur on vajalik.

Helkureid aitasid koguda Decartes’i kool, haridus- ja teadusministeerium, maanteeamet ning muidugi meie suurepärased lapsevanemad, sõbrad ja tuttavad. Aitäh teile! Kokku kogusime 361 helkurit.

Link üritusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!