Lõimumise häkatoni võitjad on selgunud

27. nov. 2017 Integratsiooni Sihtasutus - Kommenteeri artiklit

Täna ja eile toimunud Eesti esimesel lõimumise häkatonil võidutses arutelude päeva Bazar korraldustoimkond Narvast, kes saab oma plaanide elluviimiseks 3000 eurot.
Ühtekokku esitleti kümmet ideelahendust, auhinna pälvisid neist neli.
Integratsiooni Sihtasutuse juhataja ja häkatoni žürii liikme Irene Käosaare sõnul oli võidutiimi trump hästi läbi mõeldud idee. „Bazari korraldustoimkonnal on väga selge nägemus, kuidas kaasata nii ettevõtteid, omavalitsusi kui ka riigiasutusi, et kohalikku kogukonda arendada ja lõimida,” ütles Käosaar.
2500-eurose tšeki omanikuks said Lasnamäe noored, kes on juba omaalgatuslikult alustanud Human Library idee elluviimist. Noored kaasavad raamatukoguna inimesi, kelle unikaalsed lood ärgitavad kaasinimest mõistma ning aitavad üle saada stereotüüpidest ja vaenust.
1500 eurot otsustas žürii anda tervishoiumuuseumile, kelle eesmärk on korraldada eesti ja vene emakeelega gümnaasiumiõpilastele tervisefestival TerviSEKS.
500 eurot otsustas žürii anda Lasnamäe noortele MTÜst Youth Progress, kellel on uuenduslik idee, kuidas panna eesti ja vene emakeelega noored üksteisele õpetama elus vajalikke oskusi.
Auhinnafondi panid välja Briti Nõukogu ja Integratsiooni Sihtasutus.
Žüriisse kuulusid kultuuriministeeriumi asekantsler Piret Hartman, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar, Telliskivi loomelinnaku asutaja Jaanus Juss, siseministeeriumi osakonnajuhataja asetäitja Liana Roosmaa, Prototroni rahastu juht Jana Pavlenkova.
Häkatoni  korraldasid kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus eesmärgiga leida uudseid ja põnevaid lahendusi lõimumisprobleemide lahendamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!