Mis toimub? Vastab Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani

24. nov. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Arvo Pani

Täna toimub meie koolis juba kaheksandat korda Eestis ainulaadne arvutijoonestamise võistlus CADrina, mis on kasvanud IT- ja nutifestivaliks. Sel päeval jagub tegevust nii suurtele kui ka väikestele. Festival kannab üldnimetust „Mina ka” ning on pühendatud laste ja noorte kultuuriaastale. Sündmuse patroon on Marko Pomerants ja õhtujuht Urmas Vaino.

CADrina idee pärineb meie vilistlaselt Juhan Viiselt, kes on kohaliku puidutööstuse Aru Grupp AS omanik ja tegevjuht. Ettevõtted vajavad inseneriharidusega inimesi ja CADrinaga õnnestub ehk õpilasi tuua lähemale mõttele, et oma tulevikku tasub siduda ka inseneriametiga ja tehnoloogia­valdkonnaga laiemalt. Arvutijoonestamise eelvõistlus algab täna kell 11 ja sellest võtab osa üheksa võistkonda: TTÜ, TTK, Kuressaare ametikool, Luua metsanduskool, Tartu Tamme gümnaasium, Kadrina keskkooli vilistlased ning Kadrina keskkool kolme võistkonnaga. Seda võistlust saab jälgida Kadrina valla veebis ning meie kooli kodulehel.

CADrina üks osa on korvpalli välkturniir, sest arvutiinimene peab ennast ka liigutama. Narvast ja Rakverest osaleb korvpallis kaks võistkonda, Sillamäelt, Kundast, Haljalast ja Ülenurmelt on üks võistkond ning kaasa lööb ka Reinar Halliku korvpallikooli võistkond Jõhvist. Loomulikult tutvustame külalistele ka oma kooli, spordikompleksi, õpilaskodu.

Kolmas koht, kus rahvas praegu aktiivselt toimetab, on kuus robootikatuba üldnimetuse CADrobotics all. Seal osalevad lasteaia- ja algklassilapsed koos vanematega, kes soovivad kaasa lüüa. Väga palju eelteadmisi robootikast pole seal vaja, kõike õpitakse kohapeal. CADroboticsi peakorraldaja on 8. klassi õpilane Anita Algus, kes teeb seda oma loovtööna.

Kell neli algab suur IT- ja nutimess, mille peateema on virtuaalreaalsus. Seal saavad õpilased kasutada virtuaalprille, -kiivreid jms. Messile minejad on tutvunud eelnevalt veebilehtedega Droon.ee, Futuurum, Psühhobuss, Veebikonstaabel jt.

Õhtul kell kuus proovivad arvutijoonestamise võistluse finaalis jõudu hommikuse eelvõistluse neli paremat. Avalöögi saab finaal suurejoonelise tantsu- ja muusikasõuga, milles osaleb üle saja õpilase. Päevale paneb punkti ansambel Traffic. Kogu festival saab toimuda tänu meie headele sõpradele ja toetajatele, paljudele ettevõtetele ning organisatsioonidele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!