Mis toimub? Vastab Narva Vanalinna riigikooli direktor Tatjana Stepanova

3. nov. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Tatjana Stepanova

Meil oli 19. oktoobril Puškini lütseumi päev, mille puhul korraldasime 19. sajandi stiilis balli. Osalesid kõigi Narva koolide, Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumi ning Kiviõli vene põhikooli esindajad. Kokku oli ballil 42 tantsupaari ehk 84 gümnasisti. Tüdrukutel olid maani kleidid, poistel frakid ja valged särgid ja kindad. Iga osalev kool esines oma eeskavaga. Lauldi 19. sajandi romansse, esitati luuletusi ja lühinäidendeid. Kõige huvitavamad ettekanded said autasu. Õpilased tantsisid Puškini-aegseid ballitantse (polonees, padegras, valss jt) ja õpetasid neid ka lapsevanematele ja külalistele.

Ball on meil alati 19. oktoobril, sest sel kuupäeval avati Tsarskoje Selo lütseum, mille esimese lennu Aleksandr Sergejevitš Puškin lõpetas. Usume, et see ball suurendab huvi kirjanduse, kunsti ja ajaloo ning rahvusliku identiteedi vastu.

Puškini ballil on alati oma teema. Näiteks 2014. aastal oli selleks Lermontovi looming, kuna siis oli Mihhail Jurjevitš Lermontovi 200. sünniaastapäev. Tänavu oli aga teemaks Sergei ja Glafira Lavretsovi kunstikogu. Narva kaupmehed ja kunstimetseenid Lavretsovid asutasid 1913. aastal Narvas oma majas linnale kunstimuuseumi, kus eksponeerisid rohkem kui 150 maali. Nendest töödest on täna Narva muuseumis hoiul 88, ülejäänud hävisid Teise maailmasõja päevil.

Seekordset Puškini päeva tähistasime niisiis Lavretsovide balliga. Külaliseks oli Lavretsovide kasupoeg Fidel Lavretsov. Õpilased esitasid väikse näidendi Lavretsovide pere elust ja mängisid elavaid maale, kus pealtvaatajad pidid ütlema, missugust maali Lavretsovide kogust nad kujutavad. See kõik oli nii põnev, et Narva ajaleht Gorod avaldas meie balli kohta artikli.

Seekordne Puškini lütseumi päev oli kuues. Peakorraldajad olid meie huvijuht Renata Moistus ning vene keele õpetaja Natalja Buinitskaja. Järgmise aasta balli teemaks on Boldino sügis. Tulge ja tantsige!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!