Noored osalesid sotsiaalmeedia vahendusel EL-i ministrite mõttevahetuses

20. nov. 2017 HTM - Kommenteeri artiklit

20. novembril Brüsselis toimunud EL-i noortevaldkonna ministrite kohtumisel oli esmakordselt kõigil Euroopa noortel võimalik öelda sotsiaalmeedia vahendusel sõna sekka noorte jaoks olulistel teemadel, millega Euroopa Liit peaks edasi töötama. Mõttevahetust sai jälgida veebiülekande vahendusel ning kaasa rääkida Twitteris, kasutades teemaviidet #youthministers.
Teemaviite kasutamine Twitteris oli väga aktiivne ning ministrid kasutasid hea meelega võimalust vastata noorte arvamustele. Mõttevahetuse olulisemaks teemaks kujunes noorte senisest parem kaasamine ning paljud osalejaid tunnustasid Eestit sellise kaasamisviisi kasutamise eest, mis võimaldab noortel osaleda poliitika kujundamises. Eesti on eesistujana pidanud oluliseks luua enam võimalusi noortele poliitikakujundamises kaasa rääkida. Valitud sotsiaalmeedia lahendus on inspireeritud Eestist alguse saanud nutikast noorsootööst.
„Noored, me soovime rohkem kuulda teie arvamusi ja mõtteid Euroopa tuleviku kohta! Rääkige kaasa, mõelge suurelt ja andke teada, kuidas saame koos ehitada tugeva, uuendusmeelse ja tulevikku vaatava Euroopa!” julgustas kohtumist juhtinud minister Mailis Reps noori olema aktiivsemad poliitikakujundamise protsessis. Samuti tunnustas ta teisi liikmesriike, kes on ühiselt rõhutanud noortega dialoogi pidamise olulisust ja kellega koostöös võeti täna vastu ka nõukogu järeldused nutika noorsootöö teemal.
Järeldustes tõdetakse, et online-meedia ja digitehnoloogia moodustavad järjest suurema osa igapäevaelust. Noored on vastuvõtlikud uuendustele ja innovatsioonile ning seetõttu on neil oluline roll digipädevuse levitamises. Liikmesriike kutsuti looma nutika noorsootöö arendamiseks vajalikke tingimusi, toetades nii digipädevuste ja taristu arendamist, kui ka kaasama rohkem noori ning soodustama võrdset ligipääsu tehnoloogiale.
Minister Reps tutvustas teiste riikide ministritele nutika noorsootöö näiteid, kasutades selleks koostöös Eesti noortega loodud virtuaalreaalsuse lahendust. Eestis programmeeritud ja Brüsselisse kohale toodud vahendite abil oli ministritel võimalik heita pilk Eestisse, teha tiir hiljuti Tallinnas toimunud Euroopa Liidu noortekonverentsil ja saada ülevaade nutika noorsootöö sisust.
Lisaks jõudsid noortevaldkonna ministrid kokkuleppele Euroopa solidaarsuskorpuses. See on Euroopa Komisjoni algatus, millega soovitakse luua noortele täiendavaid võimalusi vabatahtlikus tegevuses osalemiseks, noorte omaalgatuslikeks projektideks ning solidaarsuse suunitlusega praktikaks ja


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!