Noortemalevas osales tänavu ligi 4200 noort

22. nov. 2017 Eesti noorsootöö keskus - Kommenteeri artiklit

Riik võimaldas möödunud suvel 4191 noorel osalemise noortemalevas, et pakkuda paremaid ja mitmekesisemaid võimalusi omandada esimest töökogemust kui varasematel aastatel. 
Ühtekokku eraldas riik Eesti noorsootöö keskuse (ENTK) korraldatud konkursside käigus 57 malevakorraldajale üle 410 000 euro. Uuendusena pakuti noortele innovatsioonimalevaid, kus 479 noort sai osa uuenduslikest töövormidest. Näiteks kaasati malevategevuste korraldusse IT- ja tehnoloogiaettevõtteid, arendati disainmõtlemist ja keskkonnateadlikkust ning tutvuti turismivaldkonna teenustega.
ENTK direktori Edgar Schlümmeri sõnul tulid malevakorraldajad tänavu hästi kaasa plaaniga kaasata uusi ettevõtteid ja pakkuda uuenduslikke töövorme.
„Noortemalev on paljudele noortele esmane töökogemus ning see on hea meetod ja turvaline keskkond, milles töö tegemist tundma õpitakse,” lausus Schlümmer. „On väga oluline, et malevakorraldajad mõistavad noorte ja tööandjate muutunud ootusi malevale kui ühele olulisele etapile tööturule sisenemiseks ning pakuvad üha mitmekesisemaid ja töömaailmaga mitmekülgsemalt seotud võimalusi.”
Schlümmer lisas, et malevakogemus peab jääma positiivseks ja lõbusaks, kuid andma ka midagi selle nimel, et noor teeks tulevikus teadlikuma karjäärivaliku ja malevakogemus leiaks väärtustatud koha tema CVs.
„Malevasse kandideerimine sarnaneb paljuski tööle kandideerimisega, mille käigus noori intervjueeritakse ja vaetakse nende seniseid pädevusi ja kogemusi,” märkis Schlümmer. „Paljudes malevates said noored tutvuda ettevõtete köögipoolega, suhelda ja vahetada kogemusi nende juhtidega ning seeläbi terviklikuma pildi töömaailma toimimisest. Tööandjad hindavad malevakogemust noorte elulookirjelduses üha kõrgemalt.”
Lisaks on sel aastal toimunud noortemalevate korraldajatele ja rühmajuhtidele suunatud kaks seminari, mille üks teema oli, kuidas kogemuste mõtestamise kaudu on võimalik suunata nii enda kui ka noorte arengut, ning teine ettevõtlusega seotud kogemuste jagamine ja uute võimaluste avastamine.
Koondprojektis „Noortemalevad 2017” osales 44 malevakorraldajat. Nende korraldatud malevates sai töökogemuse 787 noort osales ööbimisega malevas, 3034 noort ööbimiseta malevas ja 479 noort innovatsioonimalevates.
ESF-i töösuve 2017 raames rahastati 13 malevakorraldajat, kaasati 27 kohalikku omavalitsust ja osales 370 noort.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!